O ülkede ihtiyaç sahipleri için Ramazan’da sokaklara buzdolabı koydular

Dubai’de, Ramazan ayında yemek ihtiyacı olan işçiler başta olmak üzere herkes için sokaklara konulan “Paylaşım Buzdolapları”na, sokak sanatçıları tarafından Ramazan ruhuna uygun renkli bir dokunuş yapıldı.

“Paylaşım Buzdolapları” dört sene önce, ramazan ayı boyunca işçilerin yemek ihtiyacını karşılamak için başlatılan bir girişim.

Şehirde sadece birkaç buzdolabıyla başlayan bir proje, apartman bloklarında, otellerde, iş yerlerinde ve okullarda çalışanlar için taze meyve, sebze ve içeceklerle dolu 200’den fazla buzdolabı hareketine dönüştü.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Fridge Art in DXB (@fridgeartindxb)’in paylaştığı bir gönderi ()


RENKLİ HALE GETİREN GRAFİTİ SANATÇILARI

Küresel grafiti sanatından ilham alan bir grup sanatçı, bu buzdolaplarını, sosyal medyada popülerlilk kazanacak şekilde boyamaya başladı.

İki çocuk annesi Anne Mulcahy, dört yıl önce arkadaşının verandasına buzdolabı koyarak bu projeye dahil oldu.

Mulcahy, “Meadows’taki bir buzdolabı, bir günde yaklaşık 200 kişi tarafından kullanılabilinir. “Her buzdolabının, işçi, teslimat şoförü, bahçıvan veya temizlikçinin kullandığı kendi topluluğu var” diyerek proje hakkında bilgi verdi.

Dubai sokaklarına konulan 200’den fazla buzdolabı projesi için şimdiye kadar yaklaşık olarak 40 okul dahil oldu.

Projenin Facebook sayfasında yer alan online harita sayesinde, ihtiyaç sahipleri buzdolaplarına kolayca erişebiliyor ve bağışçılar, herhangi bir zamanda yiyecek bağışında bulunabiliyorlar.

The National