Birleşik Arap Emirlikleri’nin doğa dostu restoranları

Tek kullanımlık plastik ve gıda atıklarını azaltarak çevre için rol model olan Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) doğa dostu restoranlarıyla tanışın.

LA PETITE MAISON

La Petite Maison, Abu Dabi ve Dubai restoranlarında patates nişastasından elde edilen çevre dostu eşyalar lehine plastik çubuğu yasakladı. Lüks yemek mekânı aynı zamanda bu yılın sonunda tek kullanımlık plastik toplama ve içecek karıştırıcılarını paslanmaz çelik eşdeğerleriyle değiştirmeyi hedefliyor.

ROVE HOTELS

Yakın zamanda Yeşil Anahtar Eko-Etiket Ödülü’nü kazanmış olan Rove Hotels, sürdürülebilirliğe giden yolda sıkı bir şekilde ilerliyor. Her pazar, plastik şişelerini otele getiren her müşteri, Rove’nin kafesi The Daily’de yiyeceklerinden indirim kazanacak. Otel ise, getirilen şişeleri geri dönüşüme kazandıracak.

ARMANI HOTEL DUBAI

Burç Halife ‘Armani Hotel Dubai, şeflerin yiyecek atıklarını ölçülmesine ve azaltılmasına yardımcı bir teknoloji firması olan Winnow’a ortak oldu. Otel, sıfır yiyecek atığı üretmelerini sağlayacak yapılandırılmış bir program izleyerek karbon ayak izlerini azaltmayı hedefliyor.

ZUMA

Lüks akşam yemeği restoranı Zuma, Dubai ve Abu Dabi mekânlarında plastik pipet kullanımını ortadan kaldırarak biyolojik olarak çözülebilen kâğıt pipetlerine yer veriyor. Bu adım, Zuma’nın bütün şubelerinde yayılıyor.

NOODLE HOUSE

#StopSucking kampanyasının başarısını takiben, Noodle House şubelerinden herhangi birine istenmeyen paket plastik çatal bıçak takımı getiren Dubai sakinlerine, yüzde ellilik bir indirim sunarak sürdürülebilirliğe olan görevini büyütüyor.

JUMEİRAH RESTAURANT GRUPLARI

Jumeirah Restaurant Grupları, Trattoria Toscana, 360 °, Segreto ve Ajans da dâhil olmak üzere tüm yiyecek ve içecek satış noktalarında, tek kullanımlık plastikleri yasaklayarak okyanuslarımızı kurtarmaya yönelik adımlar atıyor.

Jumeirah Restaurant Group Genel Müdürü Emma Banks, “Kampanyamız boyunca plastiğin kullanılmaması, çevremizdeki ve vahşi yaşamımıza zarar veren miktarı azaltma konusunda rolümüzü göreceğiz” diye konuştu.

FREEDOM PIZZA

Freedom Pizza, artık hiç plastik kullanmayacak. Gereksiz plastik kullanımını azaltmak için çabalayan BAE merkezli pizzacı, teslimatta plastik çubuk ve çatal bıçakların kullanılmasını yasakladı. Freedom Pizza, aynı zamanda geri dönüşümlü poşetler ve peçeteler kullanacak.

RENAISSANCE DOWNTOWN HOTEL

Renaissance Downtown Hotel’de yeni açılan Basta!, plastiklerden kurtulma amacıyla Orta Doğu’nun ilk makarnadan yapılan kamışlarını kullanmaya başladı.

Mekânın kurucusu David Myers, “Okyanusta vakit geçirmeyi seven biri olarak, tek kullanımlık plastiklerin ilk elden aşırı kullanımının sonuçlarına şahit oluyorum. Plastik pipet kullanımını durdurarak, BAE’de küçük bir işaret bıraktığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Harper’s Bazaar Arabia