Şeyh Zayid, tarihi Marib barajı Projesinin açılışında. 20 Aralık 1986 yılında çekilen fotoğrafta, Türk Cumhurbaşkanı Turgut Özal’da fotoğrafta görülüyor

Şeyh Zayed’in Hindistan, Bangladeş ve Somali hatıraları

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) kurucusu Şeyh Zayid’in dünyayı gezerken çektiği fotoğrafları görmek için Al Maryah Adası’nda bulunan Galleria Alışveriş Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Şeyh Zayid’in Güney Asya, Doğu Asya, Afrika ve bölgedeki farklı kültür ve dinlerden insanlarla bir araya gelişini gösteren fotoğraflar BAE’nin Hoşgörü Yılı etkinliklerine uygun bir sergi.

BAE’nin kurucusu Şeyh Zayid, 6 mart 1983 senesinde Hindistan’da düzenlenen Bağlantısız Devletler konferansında

Sergide yer alan fotoğrafların birçoğu, BAE’nin eğitim sistemini zenginleştirmek için farklı ülkelerin eğitim sistemini görmek adına düzenlenen turlardan oluşuyor.

Şeyh Zayid, 7 mayıs 1984 yılında Bangladeş ziyareti sırasında

1965 ila 1990 yılları arasında çekilen sergideki fotoğraflar, Ulusal Arşivin bir parçası olarak görücüye çıkıyor.

Şeyh Zayid,15 mayıs 1990 yılında Japonya’daki Tokyo ilkokulunu ziyaret ederken

Şirket ve Topluluk Başkanı Vekili Hüsniya el Ali “Ulusal arşivin bu sergiye katılması, kurucu liderimizin BAE topluluğunu şekillendirme ve insani değerlerini artırma çabalarını gösteren birçok tarihi fotoğrafa kapı aralıyor” diye konuştu.

Şeyh Zayid, Ağustos 1976’da Somali’yi ziyaret ederken

Sergi, Ramazan ayı boyunca devam edecek ve Galleria Alışveriş Merkezi’ndeki sergi cumartesiden çarşamba’ya kadar ve Perşembe ile Cuma günleri de öğle saatlerinden gece vaktine kadar devam edecek.

Şeyh Zayid, 4 ocak 1975 yılında Hindistan Agra’daki Tac Mahal turu sırasında. Fotoğraf: Ulusal Arşiv

The National