Prens William, ilk kez annesi Prenses Diana’nın ölümünü anlattı

Cambridge Dükü Prensi William, annesi Prenses Diana’nın genç yaşta ölümünüm ardından eşsiz bir acı hissettiğini söyledi.

BBC belgeselinde maruz kaldığı baskılar hakkında konuşan Cambridge Dükü, “İngiliz kraliyet ailesindekiler de rahatlama ve duygularını konuşma hakkına sahipler. Çünkü mekanik insanlar değiller” dedi.

HAVA AMBULANS PİLOTLUĞU YAPTI

Prens William, hava ambulansı pilotu olarak çalışmasının ölümün daima iki adım ötesinde ya da çok yakında olduğunu anlamasına yardımcı olduğunu ifade ederek, annesini küçük yaşta kaybetmekle baş etme çabasının, kendisini, yakınını kaybeden insanlara karşı daha bağlı hissetmesini sağladığını söyledi.

Erken yaşta annesini kaybetmesinin çok zor bir his olduğunu söyleyen William, Prenses Diana’yı kaybetmesi nedeniyle eşsiz bir acı yaşadığını ve bu nedenle bu acıyı yaşayanlara karşı yakınlık duyduğunu belirtti.

Hava ambulansında pilot olduğu dönemin ne kadar zor geçtiğini anlatan William, özellikle ordudaki görevinde duygularına hâkim olmak zorunda kaldığını söyledi. Prens William, her gün zorlu duygusal durumlardan geçmeleri nedeniyle ambulans dünyasının zorlu bir yer olduğunu ifade ederek, kişilerin hisleri ve kötü haberlerle başa çıkması gerektiğini söyledi.

William, “Bu zor duyguların içimde büyüdüğünü hissettim. Bunların olumsuz yönde etkileyeceğini ve gerçek bir sorun olacağını hissettim. Bu nedenle o duygularımın üzerinde düşmem gerekti” dedi.

William ve kardeşi Prens Harry, insanları sorunları hakkında daha açık konuşmaya teşvik eden bir zihinsel sağlık kampanyası başlattıklarında, annelerinin ölümü hakkında konuşmuştu. Prensler ve eşleri, geçtiğimiz ay zihinsel sorunlar yaşayan kişilere kısa mektuplar gönderdikleri bir kampanyada işbirliği yapmıştı.

Şarkul Avsat