Husiler: Suudi Arabistan ve BAE’ye ait 300 nokta hedefte

Suudi Arabistan’a ait petrol istasyonlarına drone saldırısı gerçekleştiren İran destekli Husiler, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan’a yönelik 300 noktaya saldırı yapılacağı tehdidinde bulundu.

Husilere bağlı resmi haber ajansı SABA’da yer alan habere göre, Suudi Arabistan’a geçen hafta petrol tesislerine yönelik gerçekleştirilen saldırıların bir başlangıç olduğu belirtildi.

Husilerin sözde Savunma Bakanlığı’na dayandırılan açıklamada, geçen hafta 7 drone uçağı ile Suudi Arabistan’ın petrol istasyonlarına yapılan saldırının BAE ve Suudi Arabistan’a yönelik, hayati öneme sahip, askeri ve  stratejik hedeflere yönelik saldırıların başlangıcı olduğu ifadeedildi.

Söz konusu açıklamada, “Silahlı kuvvetlerimizin gerçekleştirdiği bu saldırılar listemizdeki 300 hedefin ilkiydi. Bundan sonra kalan 299 hedef ise Suudi Arabistan ve BAE’ye ait askeri ve stratejik yerler olacak. Bunun içinde Yemen’deki bölgeler de olacak” denildi.

Suudi Arabistan geçen hafta başkent Riyad’da bulunan petrol pompalama istasyonlarına yönelik 7 adet drone saldırısı gerçekleştiğini duyurmuştu. Maddi hasarın oluştuğu saldırı sebebiyle bir süre petrol sevkiyatı durdurulmuştu.

Husiler söz konusu saldırıları üstlenmiş ve devamının geleceğini açıklamıştı.

Yeni Yemen