Bahreyn’den Suudi Arabistan’a destek

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife, Bahreyn’in, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in Müslümanların tutumunu birleştirmek için yürüttüğü çabaların yanında olduğunu belirterek, bu çabalara övgüde bulundu.

Bahreyn Kralı, Sahir Sarayı’nda düzenlenen Ramazan-ı Şerif’i kutlama resepsiyonu sırasında yaptığı konuşmada, Kral Selman’ın girişimlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kral Hamad bin İsa, “Ulusal dokumuzun, her türlü şiddet ve radikalizmi önleme, safları bölmek için her türlü fitne girişimini engelleme ve ülke ile halkın yararına kullanılması gereken sosyal medyanın kötüye kullanımının önlenmesi kudretine sahip olduğu konusunda tamamen kanaat getirdik” dedi.

Bahreyn halkının tutumlarıyla gurur duyduklarını dile getiren Hamad bin İsa Al Halife, hem erkek, hem de kadınların ulusal inşa sürecini zenginleştirmede kararlı bir çizgiye sahip olduklarını vurguladı.

Bahreyn Kralı ayrıca, “Ulusal sabitlerimize özen göstermek ve insani değerlerimizi pekiştirmek için yürekten çalışıyorlar. Böylece güvenlik ve istikrarımızı etkileyebilecek her şeyin karşısında en yüksek sorumluluk derecesini benimsediler” ifadelerini kullandı.

Bahreyn Kralı, bütün Müslümanların Ramazan ayını kutlayarak, barış ve uyumun bir bütün olarak dünya halkları arasında egemen olması duasında da bulundu.

Şarkul Avsat