Arab News’in araba kullanan kadın tasarımına ödül yağdı

Arab News,‘New Yorker’ illüstratör tarafından yapılan ve Suudi Arabistan’daki kadınların araba kullanma yasaklarının kalkmasını kutlamak için yayınlanan ön kapak tasarımı ile ödül aldı.

Arab News, DNA Paris Tasarım Ödüllerinde iki şeref ödülü kazarak, uluslararası ödül sahnesindeki başarılarına devam ediyor.

SUUDİ ARABİSTAN İÇİN BÜYÜK ADIM

Şeref ödülleri, ‘Grafik Tasarım- editöryal’ ve ‘Grafik Tasarım – anahtar Sanat (afişler, kapaklar ve illüstrasyonlar)’ kategorilerinde kazanıldı.

Arab News’in Küresel Yaratıcılık Müdürü Simon Halil şunları dile getirdi: “Arab News olarak bu ödülle yeniden küresel sahnede yer almak büyük bir onur. Kadın sürücüler kapağımız şimdiye kadar 8 tasarım ödülü aldı ve bu ödüller, tarihteki bu anın, Suudi Arabistan’da yaşayan kadınlar için ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.”

Halil “Malika Favre, kapağımız için bariz bir seçimdi ve gösterimi, Suudi Arabistan’ın sonsuza dek değiştiği günü ve bu anın önemini çok iyi tasvir etti” ifadelerini kullandı.

BİRÇOK ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

İllüstrasyon geçen yılın 24 Haziran’a özel bir hatıra baskısının kapağı için Arab News tarafından yaptırılmıştır. Kapak, Suudi Arabistan’da kadınların araba kullanmaları konusunda en çok retweet alan sanat eserlerinden biri oldu.

Kapak yayınladığından itibaren birçok ödülün sahibi oldu. Mart ayında, haber tasarımı konusunda en prestijlilerden biri olarak kabul edilen SND Ödüllerinde iki ödülün sahibi oldu.

Şubat ayında, aynı kapak tasarımı, ‘HOW’ tarafından düzenlenen Uluslararası Tasarım Ödüllerinde de ödüle layık görülmüştü.

Arab News