Dubai’de Ramazan ayı nasıl geçiyor?

Ramazan’ı Dubai’nin sıcak havalarında geçiriyorsanız, zamanı nasıl değerlendireceğinizi de düşünüyor olmalısınız. Dubai’de vakit geçirmek isterseniz işte size fırsat…

MADINAT CÜMEYRA

Kutsal Ramazan ayını Madinat Cümeyra’da geçirmek ister misiniz? İkoner toplar, her akşam iftar saatini belirtmek ve orucun bitişini belirlemek için kuruluyor. Toplar bu sene Fort Island’daki  yerlerine yerleştirilmesi için Dubai Polisi ile işbirliği yapıldı.

Dubai’de 1960’lı yıllardan beri uygulanan bu gelenek, turistler ve ziyaretçiler için eşsiz İslami ritüele tanıklık etmelerini sağlıyor.

 

AL FAHIDI

Eşsiz bir kültürel deneyim için Al Fahidi tarihi bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Şeyh Muhammed Kültürel Anlayış Merkezi ‘açık kapılar, açık fikirler’ etkinliği düzenliyor. Bu etkinlikte Arapça sınıflar, miras turları ve Ramazan hakkında ziyaretçileri eğitmek için kültür ve tarih gibi bölümler yer alacak.

 

DUBAİ BİLGİ PARKI

Çocuğunuz her zaman robotik programlama, fotoğraf veya animasyon ile ilgilenmek mi istedi? Bu kamplar, 9 ila 14 yaşları arasındaki öğrenciler kendileri için yeni bir hobi geliştirmek isteyenler için ideal bir mekan. Programlar çocuklara pratik tecrübe, teknik bilgi ve araç bilgisi verecek ve yeni aktivitelere olan güvenlerini geliştirecek.

 

CINEMA AKİL

Cinema Akil bu kutsal ayda Cinemajlis oluyor. Project Chaiwala’nın yardımıyla sanat sineması, konukların ödüllü bağımsız bir Arap filmi eşliğinde, rahat bir ortamda aile tarzı Güney Asya mutfağının tadını çıkarabilecekler.

Mısır, Filistin ve Irak yapımı filmleri iftar yemeğinizin ardından izleyebilirsiniz.

 Harper’s Bazaar Arabia