Dubai’de Hoşgörü Yılı boyunca bin ağaç dikecek

Dubai Silikon Oasis İdaresi (DSOA), Hoşgörü Yılı sırasında tesislerinde 1000 ghaf ağacı dikmeyi planladıklarını söyledi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) kurulduğu günden bu yana açıklık, iletişim ve karşılıklı saygı değerlerini önemsediğini vurguladı.

DSOA Başkan Vekili ve CEO’su Dr. Muhammed Al Zarooni, DSOA genel merkezinin önüne ilk Hoşgörü Ağacı’nı dikti.

Dr. Al Zarooni, olayın önemini vurgulayarak “BAE, kuruluşundan bu yana hoşgörü, karşılıklı saygı ve barış içinde birlikte yaşama dayalı açık bir toplum modelini benimsemiştir. Bu, ülke içindeki ve dışındaki öncülerin ve yenilikçilerin başarılı olmalarını sağlayan olumlu bir ekonomik ortam yarattı. Bu ağacın dikilmesiyle, milletimizin değerine olan bağlılığımızı yineliyoruz.” dedi.

DSOA’nın kampanyası, İklim Değişikliği ve Çevre Bakanlığı tarafından yerel tesisler hakkında halkın bilinçlendirilmesi amacıyla başlatılan Gheras girişimini ve 2018 sayılı kabine kararının yerel bitki yetiştiriciliği ve doğanın korunmasına ilişkin uygulamaları desteklemekte. Girişimin kapsadığı yerli bitkilerin listesi, ghaf, akasya, kına, sidr, çöl diken ve caprifig dahil olmak üzere 72 tür içeriyor.

WAM