İşte Ramazan Bayramı’nda BAE’de yapılacak 5 etkinlik

Bayram tatilini Birleşik Arap Emirlikleri’nde geçirmek isteyenler için en sevilen sanatçıların yer alacağı 5 eğlenceli etkinliği sizler için derledik.

Bayram kutlamaları sadece verilen cömert yemeklerden ibaret değil. Bu bayram tatilinde müzik ve gösteri şölenleri sizi bekliyor.

SANATÇI VE KOMEDYENLER SAHNE ALACAK

Her zamanki gibi, Arap dünyasının en büyük pop yıldızlarından bazıları, BAE’li Hüseyin Al Jassmi ve Lübnan’lı şarkıcı Najwa Karam en yeni hit şarkılarını Abu Dabi ve Dubai’de seslendirecek.

Ayrıca, yeni açılan Coca-cola Arenanın ilk gösterisine Kanadalı Komedyen Russell Peter katılacak.

İşte Dubai ve Abu Dabi’de düzenlenecek 5 etkinlik

5 Haziran: Hilton Dubai Al Habtoor City’de Najwa Karam, Walid Al Jasim, Saif Amer ve Abdel Qader Hadhoud’un yer aldığı Arap Tarab konseri

Arap şarkıcıların bir arada vereceği epik konserde liderliği Najwa Karam yapıyor. Lübnanlı şarkıcı, yaklaşık 30 yıllık kariyerinde 50 milyondan fazla albüm sattı ve Arab Idol yarışmasında yaptığı jürilikle hem moda ikonu haline geldi hem de televizyon ünlüsü olarak bölgede fenomen haline geldi.

Emirati Şarkıcı Waleed Al Jassim’de 5 haziranda sahne alacak şarkıcılar arasında yer alıyor. Iraklı şarkıcı Saif Amer, günümüz melodilerini Irak geleneksel müziğiyle buluşturuyor.

6 Haziran: Abu Dabi Ulusal Sergi Merkezi’nde Hussain Al Jassmi, Balqees ve Essa Marj’ın yer aldığı Hala Bil Khaleej konseri

Arap pop kralı Al Jassmi, şarkıcı Balqees ve Al Marzouq 6 Haziran’da Abu Dabi Ulusal sergi Merkezinde konser veriyor. Konser, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından planlanan bir dizi Khaleeji konserinin bir parçası ve Körfez ve daha geniş Orta Doğu’dan gelen bölge sanatçılarını bir araya getiriyor.

Al Jassmi bu sene Abu Dabi’de iki konser verdi. Bunlar arasında Asya Kupasının açılış seremonisi de yer alıyor.

6 Haziran: Coca-Cola Arena’da Russell Peters gösterisi

Dubai’nin yeni kapalı arenası bu hafta Komedyen Peters’in, Sınırlı Dünya Turu ile mekanı açmasıyla açılıyor.

 

Geçen hafta The National’a konuşan Peters, BAE’ye geleceği heyecanlı olduğunu söyledi. “Dubai’ye pek bir şeyin olmadığı 1990’ların sonlarından beri geliyorum. Bu yeni mekanda oynamak inanılmaz. Eğlenceli bir gece olacak ”dedi.

6 Haziran: Dubai Opera’sında Tamer Hosny

Hosny, dünyanın en büyük Arap pop yıldızlarından biriyken, Snoop Dogg, Akon ve Shaggy işbirlikleriyle yurtdışında da tanınan bir sanatçı haline geldi. Ayrıca giyinmek ve dans etmek için harika bir fırsat olacak.

7 Haziran: Le Meridien Dubai’de Ragheb Alama ve Wael Kfoury ile Spot Arapça Gece

Lübnan’ın en ünlü ses sanatçılarından ikisi Ragheb Alama ve Wael Kfoury, en büyük hitlerini 7 Haziran’da Le Meridien’de seslendirecek.

Alama, bu yıl Redelli Kelmati ve eski bir ballad Betzakar Ya Emmi’nin yeniden seslendirmesi de dahil olmak üzere bir sürü yeni şarkı yayınladı.

The National