Dünya yıldızları Cidde Festivali’ne geliyor

Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen festivalde birçok aktivite katılımcılarını bekliyor. Pop yıldızları, pop-up restoranları ve WWE bunlardan sadece bazıları.

Pop yıldızları, pop-up restoranları ve WWE, 8 Haziran’da başlayıp 18 Temmuz’a kadar sürecek olan Cidde Festivali’nin en cazip etkinlikleri olacak.

Festivalde bütün ilgi alanlarından etkinlikler bulunuyor. Müzik tutkunları, Suudi Arabistanlı Muhammed Abdo, Mısırlı Amr Diab, Muhammed Hamaqi, Lübnanlı Nancy Ajram ve Wael Jassar, Emirati şarkıcısı Ahlam’ın gösterilerinin tadını çıkarabilirler.

Yemeklerde ise Nobu, Zuma, Scalini, Signor Sassi ve Salt Bae ile tanınan Türk et lokantası Nusr-Et’i deneyebilirsiniz.

MIKE TYSON, SYLVESTER STALLONE, AMIR KHAN…

Ayrıca bir WWE etkinliği ve Mike Tyson, Hollywood’un Sylvester Stallone ve Amir Khan’ı içeren bir boks etkinliği de var. Tyson, eğitimler verecek ve hayranları ile yapılacak aktivitelere katılacak.

Yaklaşık 250 sanatçı, yeteneklerini Suudi Arabistan sokaklarında tüm dünyaya sergileyecek.

Cidde Festivali Genel Müdürü Raed Abuzinada, “Mesajımız açık ve net; Dünyaya, her şeye sahip olduğumuzu ve artık seyahat etmeniz gerekmediğini söylüyoruz. Cidde, Mekke ve Medine’ye açılan bir kapı ve hacılar çok kısa bir süreliğine burada kalıyor. İnsanlara şöyle bir mesaj vermek istiyoruz: Daha uzun süre kalın. Cidde’yi dünya turizm haritasına yerleştirmek istiyoruz ” diye konuştu

Etkinliği düzenleyenler festivalin insanlara iş imkanı yaratacağı konusunda umutlu. Şimdiye kadar 175 küçük ve orta dereceli anlaşmalar imzalandı ve 4 bin 900 gönüllü, festivallin hazırlanmasında yardımcı olmak istediklerini belirtti.

Arab News