Cidde Festivali’ne katılacaklar 3 dakikada vize alabilecek

Cidde Festivali organizatörleri, Festival için online bilet alanların aynı zamanda güvenli bir şekilde e-turizm vizesine de başvurabileceklerini açıkladı.

Açıklama, Cidde’de 40 gün sürecek olan ‘Deniz ve Kültür’ temalı eğlence festivalinin Suudi Arabistan’da ilk defa gösterilecek olan uluslararası gösteri ve oyunların açıklanması esnasında yapıldı.

SADECE 3 DAKİKADA E-VİZE VERİLECEK

Cidde Festivali, 8 Haziran Cumartesi günü başladı ve 18 Temmuz’a kadar devam edecek. Festival, ülkenin turizm potansiyelini artırmayı hedefliyor. Festival için online bilet alacak olan kişiler için vize süreci kısaltılacak ve üç dakikada e-vize verilecek.

Festival, turizmi artırmanın yanı sıra yaklaşık olarak 20 bin iş imkânı yaratmayı ve genç Suudi Arabistanlılar arasında gönüllülük faaliyetlerini artırmayı amaçlıyor.

SEVİLEN SANATÇILAR KONSER VERECEK

Festivalde Körfezin Kraliçesi olarak bilinen Emirati şarkıcı Ahlam, Lübnanlı şarkıcılar Wael Jassar ve Nancy Ajram sahne alacak. Nancy Ajram, ilk defa Suudi Arabistan’da sahne alacak.

Cidde Festivali’nde yer alacak olan diğer etkinlikler arasında sokak müziği performansları ve geçit törenleri, Barok sanatından ilham alan 3 boyutlu özel efekt ışık gösterileri ile ödüllü uluslararası görsel sanatlar gösterileri yer alıyor.

Arab News