Hız tutkunlarının hayalindeki araba: Bugatti Chiron Sport

Bugatti’nin yeni aracı Chiron Sport, bin 500 beygir gücünde ve bin 600 Nm tork üretiyor. Chiron Sport, 100 km hıza 2.5 saniyede çıkarken 200 km hıza 6.5 saniyede çıkıyor.

Akıllara durgunluk veren bu istatistikler göz önüne alındığında, daha hızlı bir sürüm oluşturma neredeyse düşünülemez görünebilir. Bugatti, yapılan yenilikler sayesinde Chiron Sport’un standart modellerden daha hızlı olduğunu söylüyor.

Chiron Sport ayrıca, yeni bir dinamik tork vektörleme işlevi ile optimize edilmiş bir arka diferansiyel sayesinde, daha acil olan köşelerden sapma yapıyor ve bu otomobilin standart versiyonunun bu bölümde bulunmuyor. Ek olarak, Chiron Sport’un yön değiştirmeyi daha da hızlı hale getirmesi için direksiyon tepkisi keskinleştirildi.

Chiron Sport aynı zamanda standart Chiron’dan 18 kg daha hafif. Bunun sebebi jantlar ve intercooler kapağında kullanılan karbon fiberle yeni sileceklerin hafiflemiş olması. Bugatti’nin seri üretime karbon fiber silecek kolu alan ilk firma olduğu belirtiliyor.

Bugatti Chiron Sport’un Dubai Fiyatı tahmini 11 milyon dirhem (3 milyon dolar) olarak açıklandı. Bir otomobile bu kadar ücret ödemek size saçma gelebilir ama Bugatti Chiron Sport’u sürmeye başladığınızda heykelin bütün parçalarının bir araya geldiğini göreceksiniz. Modern zamanın başyapıtı.

Gulf Business