Kuveyt Emiri: Husi terörüne karşı Suudi Arabistan’ın yanındayız

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’e bir mesaj göndererek, Husi milislerin, Abha Uluslararası Havaaalanı’nda farklı uluslardan çok sayıda yolcunun yaralanmasına ve havaalanı salonunun zarar görmesine neden olan füzeli saldırısını kınadı.

Es-Sabah, masum insanların yaşamlarını hedef alan ve Suudi Arabistan’ın güvenlik ile istikrarını sarsmak isteyen terör saldırısının Kuveyt tarafından kınandığı ifade etti.

Kuveyt Emiri mesajında, Suudi Arabistan’ın terörle mücadele amacıyla attığı adımlar ve güvenliğini korumak için aldığı tüm önlemlere destek verildiğini vurguladı.

Kuveyt’in terör ve şiddetin tüm tezahürlerini reddettiğinin altını çizen es-Sabah, yüce Allah’tan Suudi Arabistan ve halkını tüm kötülüklerden uzak tutmasını temenni ettiğini de ifade etti.

Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Necef el-Ahmedel-Cabir es-Sabah da, Kral Selman’a bir mesaj göndererek, Abha Uluslararası Havaaalanı’nın füzeyle hedef alınmasının kınandığını belirtti.

Aynı şekilde, Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir el-Mübarek el-Hamad es-Sabah Kral Selman’a bir mesaj göndererek Abha Uluslararası Havaalanı’nı hedef alan saldırının kınandığını ifade etti.

Şarkul Avsat