Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret eden turistlere ücretsiz sim kartı hediye

Dubai’deki turistlerin artık pahalı dolaşım ücretleri veya Wi-Fi bulma konusunda endişelenmelerine gerek yok. Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) ziyaret eden tüm yolculara şimdi ücretsiz sim kartı hediye edilecek.  

Dubai’ye gelen 18 yaşın üzerindeki bütün turistlere Dubai Uluslararası Havalimanı’ndaki pasaport kontrol masasındaki memurlardan ücretsiz olarak ‘Du Pack’ sim kartı alabilecekler.

Ön ödemeli sim kartı, esnek konuşma paketleri ve üç gün boyunca geçerli 20 MB internete sahip. Bu adım, İkamet ve Dışişleri Genel Müdürlüğü’nün Mobile ağ sağlayıcısı Du ile ‘Mutluluk Projesi’ kapsamında yaptığı işbirliği ile gerçekleşiyor.

Turistler, Dubai’de kalma sürelerine bağlı olarak hatlarına iki paket tanımlayabilirler; 25 dirhem (7 dolar) karşılığında üç günlük 10 dakika konuşma ve 150 MB internet, 110 dirhem (30 dolar) karşılığında iki hafta boyunca geçerli 40 dakika konuşma ve 2 GB internet.

Göçmenlik görevlileri sim paketlerini Dubai’ye gelen turistlere girişte vize alanlara ve hatta transit vizesi olanlara takdim edecek. Körfez ülkesinin vatandaşlarına ayrıca ücretsiz bir turizm sim paketi sunulacak.

The National