Dubai’de ziyaret etmeniz gereken 5 Yunan restoranı

Ammos

Yunanca “kum” anlamına gelen Ammos, büyüleyici, özgün bir mekan ve en önemlisi lezzetli yemekler sunuyor. Neredeyse 30 yıllık yemek deneyimi ile birçok ödüle sahip Şef Dimitris Lazarou, Yunan kültürünü kutlayan taze yemeklerle dolu bir menü hazırlıyor.

Rezervasyon için +971 52 777 9473’ü arayın

 

Ena

The Pointe Palm Jumeirah’da bulunan modern restoran Ena, Atlantis Hotel’in ciddi etkileyici ve el değmemiş manzaralarına sahiptir. Taze kekik ve Yunan zeytinyağı sosu, ev yapımı ekmek ve Yunan salatası ile servis edilen Tyrokafteri mekanın en çok sevilen yemeğidir.

Rezervasyon için +971 4 243 6668’i arayın

 

Gaia

Bu süper lüks restoran her zaman meşgul ve bu da mükemmel bir restoran olduğunu gösteriyor. DIFC’de yer alan Gaia, beyaz boyalı ahşapları, krem rengi ​​duvarları ve mükemmel aydınlatması sayesinde tartışmasız kentin en çekici restoranıdır.

Rezervasyon için +971 4241 4242’yi arayın

 

Opa

Instagramcılar bu sizin için: Opa’nın girişi zeytin ağaçlarının ve pembe begonvillerin büyülü bir karışımıdır. Mezelerin ana yemeklerden daha ağır olduğunu söyleyebiliriz.

Rezervasyon için +971 4 357 0557’yi arayın

 

Taverna Greek Kitchen

Souk Madinat Jumeirah’ta açılan restoran, cidden çarpıcı bir deniz kenarı konumu ve rustik bir iç mekanı(taş duvarları, ahşap kirişleri ve loş aydınlatma) ile birinciliği elde ediyor. Açık mutfak ve sıcak ortam, hepimizin yerel bir Yunan aile işletmesi restoranda olduğumuzu hissettirir. Yemek konsepti çok çeşitli mezeler ile geleneksel paylaşım tarzıdır.

Rezervasyon için +971 4 5260539’u arayın