“DEAŞ’ın Yemen emiri ‘profesyonelce’ yakalandı”

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yardımcısı Prens Halid bin Selman bin Abdulaziz, terörle mücadele kapsamında önemli bir başarıya imza atan Suudi Arabistan Silahlı Kuvvetleri’nin, DEAŞ’ın Yemen emirini yakalama sürecini ‘profesyonel bir operasyon’ olarak nitelendirdi.

Prens Halid bin Selman Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Askerlerimizin Yemen’de profesyonel ve gözü pek bir şekilde gerçekleştirdiği operasyon neticesinde DEAŞ’ın Yemen emiri yakalandı. Bu harekât, askeri kuvvetlerimizin din ve vatan düşmanları ile olan savaşında daimi başarısını gösteriyor” dedi.

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yardımcısı Halid bin Selman açıklamasında ayrıca, “Veliaht Prens Muhammed bin Selman ‘Radikalizmi bitireceğiz’ demişti. İşte onun cesur askerleri bu sözü hayata geçirerek radikalizm ve terörle mücadelede önemli bir başarı kaydetti. Nitekim ülkemizi ve inancımızı korumaya da kararlılıkla devam ediyorlar” dedi.

Savunma Bakanı Yardımcısı, “DEAŞ liderinin rekor bir sürede, askeri ya da sivil kayıp verilmeden yakalanması, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman yönetimindeki silahlı kuvvetlerimizin operasyonları nasıl titizlikle yürüttüğünü gözler önüne seriyor’’ açıklamasında bulundu.

Öte taraftan Suudi Arabistan Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr, Yemen’de DEAŞ liderinin yakalanması hakkında, “Söz konusu operasyon, Riyad’ın radikalizm ve terörle mücadeledeki gayret ve başarılarının devamı niteliğinde” dedi.

Şarkul Avsat