Çocuklar Cidde Festivali’nde eğlenerek öğrenecek

Suudi Arabistan Cidde Festivali’ne hazırlanıyor. Çocuklar festivalde hem eğlenecek hem öğrenecek.

Suudi Arabistan, Cidde Festivali ile çocuklara eğlence yoluyla öğretmeyi amaçlayan çeşitli eğitici etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Şehirde düzenlenen LEGO etkinliği ile katılımcıların yaratıcı becerileri test edilirken, Discover Adventure, meydan okumayı sevenler için ideal bir ortam oluşturuyor. Pictionary’de ise, birinin bir şey çizmesi istenir ve takımının bu şeyin ne olduğunu tahmin etmesi sağlanır.

En bilinen eğiterek eğlendirme markalarından Spacetoon, şehrin dört büyük alışveriş merkezinde faaliyet gösteriyor.

Spacetoon yaptığı bir açıklamada, Genel Eğlence Otoritesi’nin (GEA), bu yaz Cidde’yi büyük bir eğlence merkezi haline getirmek için dünya çapında bilinen eğitici markaları bir araya getirdiğini belirtti.

41 gün sürecek olan Cidde Festivali, çok sayıda uluslararası gösteriye ev sahipliği yapacak. Bunun yanı sıra ilk defa Suudi Arabistan’da sergilenecek olan sokak gösterisi, sanat sergileri, 3D sanat gösterileri ve su temalı aktiviteler gibi faaliyetler yer alacak.

Söz konusu festival, Suudi Arabistan’ın Vizyon 2030 reformları kapsamında düzenleniyor. Festivalle, ülkenin turizm ve eğlence etkinliklerinin arttırılması amaçlanıyor.

Arab News