Arap tasarımcılar Paris Moda Haftası’nda göz kamaştırdı

Paris’te düzenlenen Couture Moda Haftası’nda Arap tasarımcılar damga vurdu. İşte defilede sergilenen kıyafetler…

Georges Hobeika

Lübnanlı tasarımcı, “Cennet Kuşları” adlı koleksiyonu ile hepimizi şaşırttı. Akan kumaşlarla ve tüylerle oynayan modeller, kuş şeklinde çanta tutarak pistte uçuyor gibi yürüdüler.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

GEORGES HOBEIKA’s BIRDS OF PARADISE ,COUTURE FW 19-20 #georgeshobeika #PFW

GEORGES HOBEIKA (@georgeshobeika)’in paylaştığı bir gönderi ()

Azzi & Osta

George Azzi ve Assaad Osta, ikonik Amerikalı fotoğrafçı Irving Penn’den ilham aldı. 24 parçadan oluşan koleksiyon, 1950’li yılların modasından ilham alarak yumuşak pastel notaların yer aldığı siyah beyaz bir palet üzerinde zarif çizgiler ve mimari şekiller sunuyor.

 

Maison Rabih Kayrouz

20 yıllık markayı neşelendiren bir koleksiyonla kutlayan Lübnanlı modacının şovunda kutlama ruhu vardı. Elbiseler her atılan adım ile akıyordu ve herkes özellikle büyük boy elbise kollarına ilgi gösterdi.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Party time… @maisonrabihkayrouz #hautecouture #week #paris #20thanniversary #collection #aw19 #dancing #in #the #sun #summer #vibes #women #manifesto

Marianne Eschbach (@marianne_eschbach)’in paylaştığı bir gönderi ()

Tony Ward

Tony Ward, Blossoming Fibers (çiçek açan dokular) adlı son koleksiyonunda kumaşın sınırlarını zorladı. Örneğin 80 bin katmandan ve 3D yazıcıyla oluşturulan elbise vardı.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

After more than 80,000 layers, this fungi gown blossomed… #BlossomingFibers #CoutureFW1920

Tony Ward (@tonywardcouture)’in paylaştığı bir gönderi ()

Rami Kadi

Rami Kadi defilesi göz kamaştırıcıydı, ama yine de kimse mücevherli kreasyonlardan gözlerini alamıyordu. Koleksiyonuna “Flora Tapınağı” ismini verdi ve renk, dramatik şekiller ve birçok karmaşık pul ve boncukla doldurdu.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

You Make Us All Proud, Keep Making Us Dream. #RamiKadi #RKFW20 #Couture

Rami Kadi (@ramikadi)’in paylaştığı bir gönderi ()

Georges Chakra

Georges Chakra’nın moda koleksiyonu, Hollywood’un Altın Çağına gösterişli bir saygı gösterisiydi. Koleksiyon Olivia de Haviland’ın sarışınlığı ve Lauren Hepall’in cazibesi olan Rita Bacworth’un zarifliğini ve Audrey Hepburn’in kadınlık güvencesini kapsıyordu.

 

Zuhair Murad

Tasarımcı, Kuzey Afrika’dan ilham alan koleksiyonu ile moda haftasına bohem bir ruh getirdi. Zengin detaylandırma ve halıdan ilham alan baskılar arasında, Murad’ın ilk kez kendi yelpazesine dahil ettiği 70’lerin kumaş saç bantları da vardı.

 

Emirates Woman