Mavi Adamlar Suudi Arabistan’da görüldü

Blue Man Group, Cidde Festivali kapsamında sergilediği performans ile ülke genelindeki hayranlarının ilgisini çekmeyi başardı. Yediden yetmişe herkesin desteğini alan grup, aldığı tepkilerden dolayı memnun.

Daha önce Cidde ve Riyad’da sahne alan Blue Man Group’un, gösterilerini izlediğinizde, performanslarının garip ve kafa karıştırıcı olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

Grubun lideri Scott Speiser, “Bulunduğunuz mekandan bağımsız olarak performans sergilemenin ayrıca zorlukları var. Ancak bizi izleyen insanlar inanılmaz derecede kibar ve destekleyici oluyorlar. Şovumuzun, buradaki insanlara oldukça farklı geldiğini tahmin edebiliyoruz. Ancak bizi sahiplenerek bize yardımcı oluyorlar.” diye konuştu.

Speiser, “Gösterinin, dünyanın her şehrine uygun olmadığı bazı zamanlar oluyor ama bunu görmemiz gerekiyor. Bu nedenle, aynı şehri bir sonraki ziyaretimizde belki şehirle daha iyi bir ilişki kurarız diye notlar alıyoruz” ifadeleriyle sözlerine devam etti.

SESSİZ KARAKTERLER…

Grubun dünya çapında üne sahip olmasının bir sebebi de karakterlerin hiç konuşmaması. Speiser, “Karakterler, müzik, komedi ve araştırma aracılığıyla herkese bir şekilde ulaşmanın yolunu buluyor” açıklamasında bulundu.

Speiser, “Gösteriyi, yüzlerinde geniş bir gülümseme ile izleyen küçük çocuklar görüyorum. Hemen yanlarındaki oturan büyükannelerinin yüzünde ise daha geniş bir gülümseme yer alıyor. Suudi halkı gösteriyi sahiplenmiş görünüyor. Bu da bizi daha büyük bir hevesle gösteriyi sergilememizi sağlıyor.  Bu, dünyanın diğer yerlerinde sıklıkla gördüğümüz bir şey değil.” ifadeleri ile sözlerini sonlandırdı.

Blue Man Group, 18 Temmuz’a kadar Cidde Festivali kapsamında performans sergilemeye devam edecek.

Arab News