Arap kökenli model Imaan Hammam, Vogue dergisine kapak oldu

Arap kökenli model Imaan Hammam ve Gidi Hadid, Vouge Italia’nın, kimlik ve DNA temalı temmuz sayısının kapağında yer aldı. DNA testi yaptıran ünlü modeller, ilginç sonuçlarla karşılaştı.

Vouge Italia’nın DNA temalı dergisi geçtiğimiz hafta, Karen Elson, Imaan Hammam ve Gidi Hadid’in yer aldığı üç farklı kapakla satışa çıktı.

Vouge Italia Genel Yayın Yönetmeni Emanuele Farnete, DNA’yı tema olarak seçme nedenlerini Women’s Wear Daily dergisinde şöyle açıklıyor: “DNA’yı neden tema olarak seçtik? Bir moda dergisi olan Vogue Italia için, moda markaları kadar genetik kodlarımızın nereden geldiği önemli bir soru.”

HAMMAM YÜZDE 70 MISIRLI

Hammam, DNA testinden sonra bazı ilginç sonuçlarla karşılaştı. Teste göre Hammam, yüzde 70 Mısırlı, yüzde 10 Sudanlı ve yüzde 7.6 Senegal Gambiya Konfederasyonu ve Gineli çıktı. Sonuçları Instagram sayfasından da paylaşan Model, Vogue Italia’ya şunları söyledi:

“22 yaşındayım ve nereden geldiğimi bilmek, kim olduğumu anlamak konusunda bana yardımcı olacak. İslam bana hangi kandan olursak olalım, hepimizin kardeş olduğunu öğretti.”

GIGI HADİD YÜZDE 21.5 İTALYAN

Yüzde 21.5 İtalyan genlerine sahip olduğunu öğrenen Gigi Hadid, DNA sonuçları hakkında şunları söyledi:

“Arap ve Avrupalı olmak, açık fikirli olmamı hissettiriyor, bu da beni bütün kültürleri sevmemi sağlıyor. Kendi kökenlerimizi benimsemek bizi daha üç boyutlu ve eksiksiz insanlar yapar.”

Arab News