Kral Selman Enerji Parkı, Dubai şirketi ile anlaşma imzaladı

Kral Selman Enerji Parkı (SPARK), Dubai merkezli Oilfields Supply Center (OSC) ile yaptığı işbirliği ile 300’den fazla yeni sanayi ve hizmet tesisini yerelleştirmeyi hedefliyor.

Dubai firması yaptığı açıklamada, “Saudi Aramco ile işbirliği içinde çalışan OSC, İngiltere’deki petrol ve gaz endüstrisini desteklemek için Ortak Kullanıcı Tedarik Tabanı (CUSB) adlı bir iş inkübatörü geliştirecek” dedi.

HEDEF: 450 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Yeni girişim, enerji sektöründeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesini hızlandırmayı amaçlıyor. OSC, önümüzdeki iki yıl içinde yaklaşık 450 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor ve SPARK’ın 300’den fazla yeni sanayi ve hizmet tesisini yerelleştirme hedefine katkıda bulunuyor.

Girişim aynı zamanda ev sahibi şirketlere çeşitli büyüklüklerde endüstriyel binalar ve lojistik, teknik mühendislik hizmetleri ve işletme desteği gibi entegre hizmetler sağlayacak.

Krallıkta türünün ilki ve bölgenin en büyüğü olarak kabul edilen merkez, 1 milyon metrekareden daha fazla bir alana ve 500 bin metrekarelik ek bir potansiyel genişlemeye sahip olacak.

Hem Aramco hem de SPARK, farklı kurumsal girişimlerle, enerji sektöründeki işlerin ve tedarik zincirlerinin yerelleştirilmesine yön veriyor.

Arab News