Suudi Arabistan Faslı çocuklara umut ışığı oldu

Kral Selman İnsani Yardım Merkezi, başlattıkları kampanya ile 25 açık kalp ameliyatı ve anjiyo hizmeti ile Faslı çocukları tedavi etmeye devam ediyor.

Kral Selman İnsani Yardım Merkezi’nden bir grup gönüllü sağlık ekibi, Faslı Çocuklar İçin Anjiyo ve Açık Kalp Ameliyatı adıyla başlattıkları kampanya ile Kazablanka İbn Rüşd Sağlık Merkezi’nde (CHU), dört gün boyunca, 15 açık kalp ameliyatı ve 10 anjiyo tedavisi gerçekleştirecek. Şiddetli rahatsızlığı olan çocuklar için 3 ameliyat yapılacak.

BAE VE SUUDİ ARABİSTAN UMUT VERDİ

Çocuk Kardiyolojisi doktoru Abdurrauf es-Saidi, kampanyanın hasta çocukların tedavi edilmesi için son derece önemli olduğunu ifade ederek, tedavilerin alanında uzman bir ekip ve pahalı tıbbi malzemelerle yapıldığını vurguladı. Sözlerinin devamında kampanyanın, yüksek maliyetinden dolayı çocuklarını tedavi ettiremeyen fakir ailelere umut ışığı olduğunu söyledi.

Kral Selman Yardım Merkezi’nin başlattığı kampanya, BAE’nin 2030 vizyonu programı kapsamında yaptığı gönüllülük çalışmalarının bir parçası. Mekke ve Medine’nin hizmetkarı Kral Selman Bin Abdülaziz ve oğlu Prens Muhammed Bin Selman’ın cömert katkılarıyla Merkez birçok bölgeye yardım götürmeye devam ediyor.

SPA