Hafız olan engelli Suudi çocuklara ödül verildi

Prens Sultan bin Selman’ın Kuran’ı ezberleyen engelli çocuklar için düzenlediği ödül programının 24. dönem hazırlıkları başladı.

Prens Sultan Bin Selman’ın Kuran hafızı olan engelli çocuklar için düzenlediği ödül programının 24. dönem hazırlıkları için ilk toplantısı, dün Riyad’daki Engelli Çocuklar Derneği Genel Sekreterliği’nde gerçekleştirildi.

Genel Sekreter Abdülaziz es-Sebihin, toplantıda yeni dönem hazırlıklarıyla ilgili görüşmeler yapıldığını söyledi. Prens Sultan Bin Selman Bin Abdülaziz’in talimatıyla özel bir program olması için tüm imkanların sağlandığını belirten Sebihin, ödüllerin ülkedeki hafızlık medreseleri ve engellilere yönelik kurumlarda dağıtılacağını bildirdi.

“ARZUM, ÇOCUKLARIN İSLAM AHLAKI VE İLKELERİYLE YETİŞTİRMEK”

Sebihin, Prens Sultan Bin Abdülaziz’in ilk oturumdan bu yana program için verdiği maddi ve manevi desteğine övgüde bulundu. Sözlerinin devamında Prens’in, Allah’ın rızasını kazanma arzusuyla bu her biri çok kıymetli çocukların Kuran’ı ezberlemeleri için elverişli bir ortam sağladığını ve maddi yardımda bulunduğunu söyledi. En büyük arzusunun ise, bu değerli çocukların İslam ahlakı ve ilkeleriyle yetişmelerini sağlamak ve gönüllerine iman tohumları ekmek olduğunu vurguladı.

Genel Sekreterlik Üyeleri toplantının başında, İmam Muhammed Bin Suud İslam Üniversitesi öğretim üyelerine, aile ve eğitim konusunda Araştırmacı Dr. Ali Bin Muhammed eş-Şibili’ye toplantıya katılımlarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

SPA