Arap kadın sporcular beşinci kez Şarka’da yarışacak

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Şarka şehrinde düzenlenecek olan Beşinci Arap Kadın Sporları Turnuvası (AWST) 2020’ye beş Arap ülkesinden 22 kulüp başvurdu.

Duyuru, etkinlik hazırlıklarını gözden geçirmek için Şarka’da yapılan üçüncü toplantıda İcra Kurulu tarafından yapıldı.

Toplantıya AWST’nin Yüksek Düzenleme Komitesi Başkan Vekili, AWST’nin İcra Komitesi Başkanı ve Şarka Kadın Sporları Genel Müdürü, Nada Askar Al Naqbi, AWST komitelerinin başkanları ve üyeleri huzurunda başkanlık etti.

ARAP SPORCU KADINLARI BİRARAYA GETİRECEK

Al Naqbi, “Etkinlik için hazırlıklara odaklanıyoruz ve Yüksek Konsey Üyesi ve Şarka hükümdarı Şeyh Sultan bin Muhammed El Kasimi, eşi Şarka’daki Aile İşleri Yüksek Konseyi Başkanı ve SWS Başkanı Şeyh Jawaher bint Muhammed Al’ın direktifleri doğrultusunda lojistik ve teknik planlar üzerinde çalışıyoruz. Şarka’nın Arap dünyasındaki kadınlarının spor etkinlikleri için bir merkez olması sebebiyle prestijli bir etkinliğe ev sahipliği yapmak için sabırsızlanıyoruz.”

Toplantı sırasında katılımcılar, katılan delegelere giriş vizesi verilmesi ile görevlendirilen komitenin takip ettiği prosedürleri gözden geçirdi ve çeşitli komitelerin performansını değerlendirmek için özel bir komite kurdu.

AWST’nin ilk etabı 2012’de Sheikha Jawaher’in girişimi üzerine gerçekleşmişti. Pan-Arap turnuvası, Arap bölgesinde kadın sporlarını ilerletmek amacıyla iki yılda bir Şarka’da düzenleniyor.

WAM