Dünyanın en büyük fener festivali Dubai’ye geliyor

Dünyanın en büyük fener ve müzik festivali Rise, ilk global çıkışını 8 Kasım Cuma günü Dubai’de başlatacak.

Sosyal medyada yer alan bir açıklamaya göre Rise fener festivali, bireylerin, “serbest bırakılması gereken duyguları dışa vurmasına” yardımcı oluyor.

Dubai’de gerçekleşecek fener festivaline katılım sağlayacak sanatçılar arasında San Francisco merkezli yapımcı Tyler Pixels ve Ry X olarak bilinen Avustralyalı şarkıcı ve söz yazarı Ry Cuming de yer alıyor.

Festivalin Instagram hesabındaki açıklamasında ise şu ifadeler yer alıyor:

“RiSE bir etkinlikten fazlasıdır. Özgür bırakılması gereken duyguları özgür bırakmak için bir araya gelmeyi seçen bireylerin güçlü bir kalabalığıdır. Bu duyguların bazıları ağır olma eğilimindedir, ancak topluca serbest bırakıldıkları için gece gökyüzünü aydınlatırlar ve bunu yaşamamış olan insanlara açıklanması zor bir sevinç duygusu yaratırlar.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

RiSE (@risefestival)’in paylaştığı bir gönderi ()

DÜNYADAKİ EN BÜYÜK FENER FESTİVALİ

Bir günlük bu canlı müzik festivali, dünyadaki en büyük fener gösterisine eşlik ediyor. Web sitesine göre yüzde 100 biyobozunur fenerleri kullanılacak.

2014 yılında başlayan Las Vegas’ın Mojave Çölü’ndeki bu aile dostu etkinliğe, her yıl 100 binden fazla kişinin katıldığı ve tüm biletlerin satıldığı biliniyor.

Bilet bilgileri de dahil olmak üzere daha fazla detay önümüzdeki haftalarda yayınlanacak. Ancak ilgilenenler, biletlerini erken temin etmek için web sitesinden başvuru yapabilirler.

Arabian Business