Dubai’nin iyi berberleri

Dubai’de kadınlar kadar erkekler de bakımlarına dikkat ediyor. Peki gün geçtikçe yeni berber dükkanlarının açıldığı şehirde en güvenilir yerler neresi? Sizler için derledik…

Saç kesimine 50 dolar vereceğiniz berber dükkanını iyi seçin.

Unison Barber

Imad, Dubai’nin Palm Strip Alışveriş Merkezi’nde yeni açılan Unison Barber’daki berberlerden biri. Ve evet, sakalı var. Aynı zamanda iyi görünen bir sakal.

Kıllı bir adam olarak, doğal olarak sizin gibi yüz kılı olan bir berbere güvenmeniz en doğal şey. En azından bu, ihtiyaç ve sorunları anladığını ve dolayısıyla empati kurabildiğini gösteriyor. İkinci nokta ve belki de daha önemli olan, onların sizinle yapabileceklerini açıkça tartışacak bir kişi olmaları ve görünüşünüzü geliştirme yollarında size tavsiyelerde bulunacak kadar kendilerine güvenmeliler.

Game of Thrones komplo teorileri hakkında saatlerce süren konuşmalar yapmanız gerekmez ama boğazınıza bıçak tutan adamla açık ve saygılı bir diyalog kurmak önemli.

Unison Barber, Palm Strip Alışveriş Merkezi, Sahil Yolu, Dubai. Tel: +971 055 640 1211

Barberia Italiana

Barbaria Italiana BAE’de genişleyen erkek berber piyasası için başka bir renk. Yeni ultra-şık ve deri-kanepe kaplı salon görünüşüyle size güven veriyor.

Milan, Bergamo, Brescia ve memleketi Cremona’daki salonların ardından Dubai’de berber dükkanı açan genç ve iddialı olan Vincenzo Spina, müşterilerinin isteklerine önem veriyor.

Berber, bakımlarında daha fazla harcama yapmak isteyen erkeklerin lüks bir “İtalyan tarzı ve hizmetini” yaşayabilecekleri rahat bir alan yaratmak istemiş.

Barberia Italiana Gents Salon, Dorra Bay Tower, Dubai Marina. Tel: +971 4 3360024

Akin At The Beach

Dünya Ticaret Merkezi yakınlarındaki Şeyh Zayed Yolu’ndaki orijinal konumun aksine, burası turistik yerlerin yoğun olduğu yaya alışveriş bölgesi The Beach’te bulunuyor.

Berber dükkanı, mimar firması Anarchitect tarafından tasarlanan, kullanılan yüksek kaliteli malzemeler, açık beton duvarlar, siyah paneller ve ormanlık bir ‘çerçeve’ yapısı ile oldukça yenilikçi bir his veriyor.

2015 yılından beri hizmet veren Akin, 47 dolarlık iyi bir kesim deneyimini sizlere sunuyor.

Akin At The Beach, The Warehouse Gym JBR, Dubai. Tel: +971 52 3647092

Julian’s

Dubai Yat Limanı’ndaki yerini değiştirmeden önce; Julian Colclough Dubai’de saç kesiyordu.

Dubai’de beş yıldan fazla bir süredir var olan her şey gibi, Julian’s da emirlikteki hızlı değişen yaşam hızına uyum sağlaması gerekiyordu. Berber dükkanı 2016, Jumeira’daki Village Mall’dan, yeni Dubai Media City’deki Arenco Kulesi’ne taşındı.

Ernest Hemmingway, Pablo Escobar, Monty Python ekibi ve Caddyshack’ta Bill Murray’in fotoğrafları duvarları süslüyor. Geniş pencereli vitrin mekanı pastel renkli duvarlar, temiz beyaz başlıklar ve balıksırtı parke ahşap döşeme karışımıyla İngiliz bir buluşma ortamı sunan aydınlık ve misafirperver bir mekana sahip.

Julian’s, Shop No.3, Arenco Tower, Media City, Dubai. Tel: +971 4 4473188

Dunhill – The Dubai Mall

Hazırlanma vakti gelince, sadeliğin her zaman en iyisi olduğu kanısındayız. Eğlenmek için burada değiliz. Biyolojik gerekliliğin sonuçlarını yönetmek için buradayız; insanlar kıllıdır, kıllar hızlı büyür ve ilgilenilmiyorsa dağınık görünür ve bu nedenle kesilmesi gerekir.

Bununla birlikte, bu bakış açısı Dunhill’in Dubai berberinde, bakım deneyim olması gerektiğine inanıyorlar; sıcak havlular, nemlendirici yüz kremleri ve geriye kalan her şey. Saçınızı kesmek için lüks bir berbere girmek biraz garip.

İçeride, tüm modern berber zımbalarını bulabilirsiniz. Büyük bir eski okul deri koltuk ve krem koleksiyonu, dünyadaki her berberde aynanın yanında oturan garip mavi şişe.

Dunhill butiğindeki berber, çoğu erkeğin tipik saç kesimi üzerinde bir evrimi temsil ediyor.

Dunhill Barber, Fashion Aven ue, The Dubai Mall. Tel: +971 04 434 0403

The Art of Shaving

Bu mağazayı ilginç yapan – ya da agorafobi hastası olanlar için tam bir kabus – berber odası camdan yapılmış iki duvardan oluşuyor. Bu, mağazanın içinde yürüyenlerin kolayca göz atıp o sırada saç kesiminin ne durumda olduğunu görebilecekleri anlamına geliyor.

Yüz maskesi, yağlama, köpürme, tıraş ve son olarak hızlı nemlendirme arasında değişen dört aşamalı bir işlemdir. Bu son adım burada beklediğinizden farklı bir şekilde gerçekleştirilir. Bir miktar nemlendiriciye tokatlamak yerine, gözlerinizin üzerine iki salatalık konulur ve üzerini boyarlar. Sonra cildiniz nemi atarken, sizi beş dakika boyunca düşüncelerinizle yalnız bırakırlar.

The Art of Shaving, The Dubai Mall, Tel: +971 4 396 2383

Esquire Middle East