Dubai’de çocukların hayır diyemeyeceği restoran

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) gözde şehri Dubai’de çocuklar için sağlıklı menüler sunan, ünlü şeflerin çalıştığı White and the Bear restoranı açılacak.

White and the Bear sadece sağlıklı yemekler servis etmekle kalmayacak, aynı zamanda çocuklara beslenme ve yemek pişirmeyi de öğretecek. Restoran, kurucu ve süper anne Hana Al Mulla ile ünlü şef ve en çok satan yazar Annabel Karmel arasındaki işbirliği ile kuruldu.

SAĞLIKLI YİYECEKLER YANINDA DONDURMA SEÇENEĞİ

Al Mula, “Çocuklarıma sağlıklı yiyecekler sunma konusunda çok titizim ve ebeveynler olarak dışarı çıkmak ve çocuklarımız için sağlıklı yiyecek bulamamak bizim için sinir bozucuydu. White and Bear, Dubai’deki pek çok ebeveynin ihtiyaç duyduğu stressiz bir çözüm” şeklinde konuştu.

Eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde sunulan sağlıklı yemeklerden minyatür oturma alanlarına ve diğer eşyalara kadar, restoranın tamamı çocukları göz önünde bulundurarak tasarlandı.

White and the Bear, çocuklara mümkün olan en iyi deneyimi yaşatmak ve sağlıklı beslenmeyi eğlenceli hale getirmek istiyor.

Menüde öne çıkan yemekler arasında şekersiz enerji topları, elma ve havuç kullanılarak yapılan burgerler ve gizli sebzelerle dolu bir spagetti bulunuyor. Dondurmaya alternatif olarak dondurulmuş meyveler kullanılarak yapılan nice cream servis ediliyor.

 

Time Out