Emaar, Pekin ile 11 milyar dolar değerindeki projeyi imzaladı

Gayrimenkul Geliştirme Şirketi Emaar;  Pekin Daxing Ulusararası Havalimanı ile 40,5 milyar dirhem (11 milyar dolar) tutarındaki projeyi uygulamak için bir anlaşma imzaladı.

Anlaşma, Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan’ın Çin’i ziyareti akabinde imzalandı. Emaar’ın kurucusu ve başkanı olan Muhammed el-Abbar; Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nin özel bir haber ajansına yaptığı açıklamada, projenin tamamlanmasının 10 yıl süreceğini ve eğlence merkezleri ve konut projelerini de kapsayacağını söyledi.

Sözlerinin devamında, Emaar’ın projeyi uygulamadaki başarısının, BAE ve Çin arasındaki seçkin ilişkinin açık bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Abbar, Emaar’ın Çin’deki faaliyetlerini arttırmak için Ekonomi Bakanı Sultan bin Said el-Mansuri’nin himayesinde, bugün Pekin’de bir ofis açacağını duyurdu.

Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Emaar Properties PJSC, alışveriş merkezleri ve perakendenin yanı sıra, turizm, konaklama ve eğlence sektörlerindeki yetkinlikleriyle tanınıyor. 25 milyonu Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) toplam 190 milyon m2 arazi stoğuna sahip. Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ile en büyük alışveriş ve eğlence destinasyonu The Dubai Mall gibi ikonik işlere imza atan Emaar Properties, farklı yaşam tarzlarını üst düzey bir yaklaşımla bir araya getiren iş modeliyle, 1997’den bu yana dünya çapında gayrimenkul projeleri geliştiriyor.

WAM