Korsan hac sitelerine dikkat!

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, Hac hizmeti sunduğunu iddia eden şüpheli internet siteleri hakkında uyarıda bulunuldu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Hac ibadetini yerine getirmek isteyen herkesin bu ve benzeri internet siteleri ile irtibata geçmemesi istendi. Gerekli prosedürler için herkesin resmi kanallara başvurmasının teşvik edilmesinin önemi vurgulandı.

Bakanlık, 230 bin hacı ve vatandaşlar için 190 kurum ve şirket ile elektronik hizmet tahsis etti.

Hac ve Umre Bakanı Yardımcısı Dr. Abdulfettah Meşat konu ile ilgili yaptığı açıklamada elektronik hizmetin, hacılardan ve vatandaşlardan gelen talepleri karşılamak için Bakanlık tarafından tahsis edilen bir portal olduğuna işaret edildi. Şirket ve kurumlar tarafından sunulan programlarda çeşitli hizmet paketlerini rezerve etmenin mümkün olduğuna dikkat çekti. Meşat açıklamasında, elektronik platformun hacılara hizmet vermeye yönelik olduğunu söyledi.

Suudi Arabistan’a gelen hacılar için kayıt işlemleri, duyurulan internet sitesini ziyaret ederek kolay bir şekilde yapılabiliyor.

İnternet sitesinde, Hac ibadetini yerine getirmek isteyenler için konut ve ulaşım gibi birçok temel konuda çeşitli seçenekler sunuluyor.

Şarkul Avsat