Cidde’nin organik sabunları

Organik cilt bakım yöntemlerinin her zaman güvenilir olduğu kanıtlanmıştır. 33 yaşındaki Suudi girişimci Haşim Al-Shawi tarafından 2016 yılında kurulan organik bir cilt bakım şirketi olan Lora, dünya genelinde pek çok cilt bakım markasının bu bilgiyi benimsemiş olmasına rağmen, Krallıkta bunun çok az olduğunun farkına varıyor.

ABD’de üç yıl geçiren Al-Shawi, Suudi yaşıtlarının birçoğu için hayallerindeki işleri yaratırken, pazardaki eksiklikten yararlanmaya karar verdi.

Lavanta, zeytinyağı, ud, gül ve misk, sayulmuş kabuk esansları ile hazırlanan doğal sabunlar da dahil olmak üzere kremler, vücüt sabunları ve shea yağı ürünleri sunmaktadır.

Al-Shawi Arab News’e “ tüm ürünlerimizde kalite sağlayan ana bileşen doğal yağlar” olduğunu söyledi.

“Lora, dünyadan temiz bir şekilde üretilen ürünleri ellerinize teslim ediyor. Her şey el yapımı ve cildinize zarar vermeyecek. Hemen seveceğiniz dikkatlice seçilmiş doğal malzemeleri kullanıyoruz.”

Al-Shawi, Arapça’daki “Lora” nın defne ağacının kalbi anlamına geldiğini söyledi. “Bu isim, Fars ve Arap kültürleri ve Afrika’daki bazı kültürler gibi birçok kültürde, gülü ve kadın şeklini sembolize etmek için kullanılıyor.”

LORA ORGANİĞE TEŞVİK EDİYOR

İnsanları ticari ürünler yerine organik cilt bakım ürünlerini kullanmaya teşvik ediyor.

“Doğal sabunlar en iyisidir, çünkü insan vücudundaki bizi koruyan en büyük organ olan ciltle ilgileniyoruz. Onu korumak için organik cilt bakım ürünlerinin kullanılmasını teşvik ediyorum.”

Lora, birkaç ay içinde Cidde’de yeni bir mağaza açmak için çalışıyor. Müşteriler, siparişlerini mağazanın Instagram hesabı (@loragoskin) aracılığıyla verebilirler.

Arab News