Suudi Arabistan’da en çok beğenilen kadınlar

Araştırması şirketi YouGov geçtiğimiz haftalarda dünyanın en beğenilen kadınların bir listesini hazırladı. İşte, ankete göre Suudi Arabistan’da en çok beğenilen kadınlar…

  1. Angelina Jolie

Mart ile Haziran 2019 arasında yapılan saha çalışmasında listenin başında, aktör ve insani yardım elçisi Jolie, Suudi Arabistan’da en popüler lider kadın.

  1. Ürdün Kraliçesi Rania

Ürdün kraliyet ailesi üyesi, insani çalışmaları ve Arap dünyasındaki yüksek profili nedeniyle ikinci sırada yer alıyor. Kraliçe’nin şıklığı ise beğenilen ayrıca bir özelliği.

  1. Oprah Winfrey

ABD TV yıldızı ve yardımsever Oprah Winfrey listede üçüncü sırada yer aldı. Yaptığı dünyaca ünlü Oprah Winfrey Show ile tanınan Winfrey, ABD’de politik konulu filmlerin yapımı ve lobi çalışmaları yapıyor.

 

  1. Kraliçe II. Elizabeth

İngiltere Kraliyet ailesi üyesi II. Elizabeth, listenin dördüncü sırasında yer alıyor. 93 yaşındaki Kraliçe, hala renkli, şık elbiseleri ile görüntüleniyor.

  1. Angela Merkel

Almanya Başbakanı Angela Merkel, sağ karşıtı duruşuyla tanınıyor ve bu hafta sonu Alman vatandaşlarını, yükselen sağcı aşırılık yanlılığına karşı çıkmaya çağırıyor.

 

  1. Selena Gomez

27 yaşındaki ABD’li pop yıldızı Selena Gomez, listenin altıncı sırasında yer aldı. Selena Gomez, “Wolves” ve “I Can’t Get Enough” şarkıları ile tanınıyor.

Arab News