El Soudah Festivali adrenalin dolu etkinliklerle katılımcılarını bekliyor

Suudi Arabistan’ın doğal olarak en etkileyici bölgelerinden birinde yer alan adrenalin dolu bir faaliyet programı turizm yetkilileri tarafından açıklandı.

Macera sporları, vahşi yaşam deneyimleri, müzik, kültür ve sanat etkinlikleri, önümüzdeki ay Asir bölgesinde başlayacak olan El-Soudah festivalinin en ilgi çekici etkinliklerinden biri olacak.

Suudi Arabistan’ın 11 festival sezonunun bir parçası olarak, iç ve dış turizmi artırmayı amaçlayan El-Soudah festivali, yemyeşil ormanlardan nefes kesen yaylalara kadar uzanan doğal güzelliği ile bilinen alanda bir dizi heyecan verici etkinliği bir araya getirerek ülkedeki yaz deneyimini yeniden tanımlamaya çalışacak.

Al Soudah festivali CEO’su Husameddin el Madani, “Suudi turizm endüstrisinin gelişimine katkıda bulunan şaşırtıcı manzara ve hava koşullarında otantik kültürel, maceracı açık hava deneyimleri sunan doğası gereği eşsiz bir yer” diye konuştu.

El Madani, festivalin, ülkeyi dünyanın en önemli turistik yerlerinden birine dönüştürmek ve eğlence, macera ve kültür sektörlerinde önemli bir konum haline getirmek için 2019 Suudi Arabistan Sezonu girişiminin önemli bir parçası olduğunu söyledi.

Al-Madani, Suudi Arabistan’ın VİZYON 2030 reform planına uygun olarak, El-Soudah festivali Suudi gençler için iş yaratmaya yardımcı olacağını ve turizm sektöründe daha fazla istihdam olanağı yarattığını da sözlerine ekledi.

Dağ Yamacı

Adrenalin bağımlıları için bölgenin dağ yamaçları, bungee jumping, parkurlar ve sapan gezintileri gibi aktivitelere ev sahipliği yaparken Sparta engelli parkur yarışması festivalim yarış serisini başlatacak. Yılda 40 ülkede düzenlenen Spartan Race (Spartalı Yarışı), her seviyedeki katılımcılar için değişen mesafe ve zorluk derecesiyle test ediyor.

Festival boyunca gerçekleşecek olan Flower Man Şöleni, bölgenin alt kültürünü sanat ve zanaat sergileri, folklor etkinlikleri ve mimari ışık şovları da yapılacak.

Ağustos ayı boyunca devam edecek olan festivalde ayrıca, Iraklı şarkıcı, besteci ve söz yazarı Kadim Al-Sahir ve BAE’li şarkıcı Ahlam Al-Shamsi performansları gibi sanat ve eğlence etkinliklerine ek olarak paraşütle atlama gibi çeşitli havacılık ve macera sporları etkinlikleri yer alacak.

Arab News