BAE’den Mali’ye 62 milyon dolarlık kalkınma desteği

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Yardım Kuruluşu, Mali’deki olaylardan etkilenen göçmenler için 62 milyon 190 bin 922 dolar değerinde bir dizi kalkınma projesini hayata geçiriyor.

BAE Yardım Kuruluşu Başkanı Şeyh Hamdan bin Zayid, şu anda Mali’de bulunan yardım kuruluşunun heyetiyle, bir dizi kalkınma projesinin başlatılması yönünde bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Şeyh Hamdan bin Zayid, heyet başkanı Faysal Said el-Kubeysi ile yaptığı telefon görüşmesinde, konut, sağlık, eğitim, kıtlık olan bölgelerdeki su kaynaklarının iyileştirilmesi gibi çeşitli alanlardaki kalkınma projeleri üzerinde durdu.

Şeyh Hamdan, şu ana kadar heyetin ziyareti sırasında başlatılan ve kuzeydeki Timbuktu bölgesinde göçmenler için 5 köyün açılması ve her köyde eğitim, sağlık, içme suyu ve cami gibi hizmetlerin sunulmasını içeren projeleri görüştü. Bunlar arasında başkent Bamako’da hastanelerin açılması ve tıbbi malzeme desteğinin sağlanmasını unsurlarda yer aldı.

Ziyaretler sırasında heyet, kurum tarafından güvence altına alınan yetimlerin de mali haklarını teslim etti.

62 MİLYON DOLARLIK KALKINMA PROJESİ

BAE Yardım Kuruluşu, Mali’deki olaylardan etkilenen göçmenler için 62 milyon 190 bin 922 dolar değerinde bir dizi kalkınma projesini hayata geçiriyor.

Su temini ve kaynakların iyileştirilmesine yönelik projelerin maliyeti 15 milyon 459 bin 551 dirhem (4 milyon 208 bin dolar), sağlık projeleri 5 milyon 102 bin 387 dirhem (1 milyon 388 bin dolar) iken, eğitim projeleri ise bir milyon 613 bin 120 dirheme (439 bin dolar) ulaştı.

WAM