Muhammed bin Zayed’in talimatıyla, Yemen’de 15. toplu düğün töreni düzenlendi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Yardım Kuruluşu, Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan’ın, Yemen’deki sosyal dokunun güçlendirilmesine yönelik başlattığı projenin, 15. Toplu düğün törenini organize ederek, 200 gencin projeden faydalanmasına imkan sağladı.

2019 yılında yapılan toplu düğünlerden Yemen’in 11 ilindeki binlerce genç yararlandı.

Törene bir dizi Yemenli yetkili ve evlilik törenlerinin düzenlemelerini denetleyen BAE Yardım Kuruluşu’nun Aden Temsilcisi Muhammed Raşid el-Şehi ve gelin ve damatların aileleriyle tanıdıkları katıldı.

Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan’ın bu girişimi, BAE’nin Yemenli kardeş halkın ihtiyaçlarına karşılık vermek ve acılarını hafifletmeye yönelik her alanda destek sağlamak için yapılan çabaların bir parçası.

BAE Yardım Kuruluşu Genel Sekreteri Muhammed Atik el-Fellahi, kurumun, Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan’ın talimatları doğrultusunda, yararlananların sayısını artırmak için Yemen’de üst üste toplu düğünler yaptıklarını söyledi.

Sözlerinin devamında, bu girişimlerin, büyük zorluklarla karşı karşıya olan Yemenli gençlerin hayallerini gerçekleştirdiğini ve insani, sosyal ve ekonomik alanlardaki öncü rolünün bir göstergesi olduğunu belirtti.

EKONOMİK ZORLUKLAR NEDENİYLE EVLİLİKLER AZALDI

Toplu düğünlerin, toplumdaki sosyal dokuyu ve aile bağlarını güçlendirmek ve kurtarılmış bölgelerdeki güvenlik ve istikrarı sağlamak için gösterilen çabalar olduğunu, BAE’nin, Yemenli gençlerin sosyal ve psikolojik durumlarını iyileştirmeye yönelik desteklerin devamı olduğunu sözlerine ekledi.

Fellahi, Yemenli gençlerin toplumun büyük bir kesimini temsil ettiğini, bu nedenle projenin, Yemenli gençlerin hayallerini gerçekleştirmek ve kardeş Yemen halkının geleceği için verilen çabanın samimi bir göstergesi olarak ortaya çıktığına dikkat çekti.

 

Yemen’deki zorlu ekonomik koşulların, gençlerin evlenmekten kaçınmalarına sebep olduğunu söyleyen Fellahi, bu nedenle girişimin, en başta evlilik masraflarını azaltmak ve evlilik yolunu kolaylaştırmak, aynı zamanda sosyal ilişkilerde dayanışmayı arttırmak gibi birçok hedefi gerçekleştirdiğini söyledi.

Öte yandan Lahic bölgesindeki bazı Yemenli yetkililerde, Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan’a, bu cömert girişiminin BAE ve Yemen arasındaki güçlü bağı gösterdiğini ve gençlerin sosyal ve psikolojik durumlarının düzelmesine katkıda bulunduğunu vurgulayarak,  teşekkürlerini iletti. Yıllardır Yemen’e desteğini esirgemeyen BAE Yardım Kuruluşu’na da övgülerde bulundular.

Törendeki gelin ve damat adayları ise,  hayallerini gerçekleştirdikleri ve kendileri için daha iyi bir gelecek sağlayan bu kutsal evliliklerle bir araya geldikleri için mutluluklarını dile getirdiler ve teşekkürlerini ilettiler.

WAM