Suudi Arabistan-Bahreyn Koordinasyon Konseyi kuruluyor

Suudi Arabistan ve Bahreyn, iki ülke arasındaki entegrasyon konusunda yeni bir adım atarak,  siyasi, askeri, ekonomik, yatırım, medya ve sosyal alanlarda koordinasyonu sağlamak üzere Suudi Arabistan-Bahreyn Koordinasyon Konseyi kurulmasını öngören anlaşmayı imzaladı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı İbrahim el-Assaf, Bahreynli mevkidaşı Şeyh Halid bin Ahmed Al Halife ile Suudi Arabistan-Bahreyn Koordinasyon Konseyi kurulmasını öngören anlaşmayı imzaladı.

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı İbrahim el-Assaf ile Manama’da yaptığı görüşmede, iki ülkeyi birleştiren kardeşlik, vizyon, anlayış ve ortak koordinasyon temellerine dayanan yakın tarihi ilişkilerin derinliğine vurgu yaptı.

Kral Hamad, Suudi Arabistan-Bahreyn Koordinasyon Konseyi’nin kurulmasını tebrik ederek, ekonomik, yatırım, kalkınma, askeri ve güvenlik alanlarını kapsayan entegrasyonu sağlamadaki rolünün öneminin altını çizdi.

Bahreyn Kralı, Bahreyn ve halkına verdiği desteğin yanı sıra ortak Körfez eyleminin desteklenmesindeki rolü nedeniyle Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’e teşekkürlerini sunarak, Bahreyn’in her zaman Suudi Arabistan’ın yanında olacağını ifade etti.

Şarkul Avsat