İtalyan takımının başına Suudi Prenses geldi

Suudi Arabistan ve futbol tarihinde bir ilk! İtalyan futbol takımı Umbrian’ın başkanı, Suudi Arabistanlı iş kadını Prenses Nourah oldu. Bu Suudi Arabistan ve futbol tarihinde bir ilk!

Prenses Nourah bint Saad, İtalya’nın Umbrian Futbol Kulübü’nün başkanlığına getirilerek resmi olarak bir spor klübü başkanı olan ilk Suudi kadın oldu.

Prenses Nourah bir basın toplantısında, “Futbol bir aile tutkusudur ve tüm dünyada İtalyan futbolu izlenmektedir. Bu yüzden Umbria’ya yatırım yapmayı seçtim” dedi.

İtalya’nın alt lig takımlarından Spoleto’yu satın alan takım için Nourah, “Spoleto, büyümek ve yükselmek amacıyla çalışmanın mümkün olduğu küçük, amatör bir futbol organizasyonudur. Ancak, dünyaca ünlü Spoleto şehrinin değerini ve güzelliğini de göz önünde bulundurmalıyız.” açıklamalarında bulundu.

SUUDİ KADINLAR İLKLERİ BAŞARIYOR

Suudi kadınlar spor endüstrisinde ilgi çekmeye devam ediyor. Yasmeen Al Maimani, geçen ay Suudi Arabistan’ın ilk kadın ticari pilotu oldu. Bu yıl Özel Olimpiyatlarda rekor sayıda Arap kadını vardı ve Aseel Al Hamad, ilk Suudi kadın F1 şoförü olarak tarihe geçti.

Harper’s Bazaar Arabia