Dünyanın gözü 2020’de burada olacak

Uluslararası Sergi Bürosu Başkanı(BIE) Steen Christensen, Dubai’nin stratejik konumu sayesinde küresel bir merkez olduğunu ve Expo 2020’ye ev sahipliği yaparak gelecek yıl dünyanın tüm ülkeleri için ilgi odağı olacağını söyledi.

Steen Christensen’ın; Pariste, Birleşik Arap Emirlikleri(BAE)’nin  resmi haber ajansı WAM’a yaptığı açıklamada, Expo 2020 Dubai’nin her açıdan büyük ve istisnai bir sergi olacağını, çünkü dev ve profesyonel bir çalışma sayesinde ortaya çıktığını söyledi.

Ayrıca, “Uluslararası Sergi Bürosu’nun başkanlık görevini üstlendiğimden bu yana tüm çalışmaları takip ediyorum. Her şeyin iyi gittiğini söyleyebilirim. Bu büyük projelerdeki çalışmalarımızda BAE’li arkadaşlarımızla hiç sorun yaşamadık, tüm aşamalarda güvenli bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Steen Christensen; “Dubai, üstlendiği tüm projelerin uygulanmasında, geliştirilmesinde ve açılışında kendi fikirlerini ve vizyonunu ortaya koydu. BAE’nin yürüttüğü çok yönlü çalışmalara ve yaptığı büyük yatırımlara baktığımızda, Dubai’nin başarıya giden yolda olduğunu özellikle Expo 2020 ile bunu kanıtladığını görebiliriz.” diye konuştu.

WAM