Ciddeli tasarımcının şık ve zarif kaftanları çok sevildi

Suudi Arabistanlı tasarımcı Hoor Bahamdein kendi adını verdiği moda markasıyla şık ve rahat kaftanlar üretiyor.

Tasarımcı, 2012 yılında kendi adını verdiği ve ülke genelinde satışını yaptığı markasını satışa sundu. Aynı zamanda geleneksel kaftanlarını @hoorbahamdein isimli Instagram hesabından da paylaşıyor.

HEM ŞIK HEM RAHAT

Bahamdein, “Klasik, klasiktir. Modası hiçbir zaman geçmez. Her insanın gardırobunda klasik parçaların olduğuna inanıyorum. Bu nedenle klasikler benim için önemli, markam lüks dokunuşlara da sahip” ifadelerini kullandı.

Seçtiği kumaşlara dikkat eden tasarımcı yoğun bir şekilde dokuya, rahatlığa ve lükse de önem veriyor. Seçtiği kumaşların saf ipek, tafta ve pamuk olmasına dikkat ediyor çünkü bu kumaşlar tasarımların mükemmel bir şekle sahip olmasını sağladığını düşünüyor.

Bahamdein, “Kadınlar benim tasarımlarımı giydiklerinde kendilerini feminen hissediyorlar. Ayrıca, önemli olan benim bireyselliğim yarattıklarımın her birinde belirgin” diye konuştu.

Bu yaz aylarının başında Bahamdein, Yemen’in Hadramut bölgesinden ilham aldığı geleneksel kıyafetlerden sezonluk koleksiyonunu piyasaya sundu.

Yıldızı parlayan tasarımcı, “Her şeyden önce, bu kadınların kendilerine inanmaları ve yaptıkları şeyleri sevmeleri gerekiyor” ifadeleri ile moda tasarımı alanında kariyer yapmak isteyen genç Suudi Arabistanlı kadınlara bir mesaj gönderdi.

Arab News