DNA’nıza göre otomobilinizin rengini belirleyebilirsiniz

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nde, Nissan Orta Doğu’nun başlattığı uygulama ile alıcılar arabalarını kişiselleştirmek için DNA’larını kullanacak.

200’ün üzerinde kişi, DNA’larının arabalarının rengini belirleme şansını elde edebilecek.

Nissan Orta Doğu tarafından başlatılan bu uygulama, Abu Dabi’deki Al Masaood Otomobil ve Dubai’deki Arabian Otomobil Şirketi’nin ortaklığı ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde yürütülüyor.

DNA’LARLA ARABALAR KİŞİSELLEŞTİRİLECEK

Nissan Orta Doğu Reklam Ve Medya Genel Müdür Yardımcısı Marko Radzic, “Kendi arabanızı kişiselleştirmek için DNA’nızdan daha iyi ne olabilir?” ifadelerini kullandı.

Proje ile potansiyel alıcılar, DNA’larındaki iki genetik kriteriyle analiz edildiği İngiltere’ye gönderilecek. Radziç, testlerin Sağlık Bakanlığı’nın onayları ile tam nitelikli sağlık personeli tarafından yapıldığını söyledi.

ARABANIN RENGİNİ DNA BELİRLEYECEK

DNA’lar iki genetik belirleyici konusunda kategorilendirildi. Bunlar “gece vizyonu” ve renk vizyonu” olarak belirlendi. Radzic, “Bu iki genetik belirteç arasında elde ettiğiniz sayısal puan ne olursa olsun, DNA’nıza dayanarak renginizin ne olduğunu belirleyecektir ”diye konuştu.

Seçilen kişiler, aldıkları arabanın rengini DNA’larına göre seçme hakkı elde edecekler.

Arabian Business