AB heyeti, Al Soudah’ın “maceracı” festivaline övgüde bulundu

AB’nin Körfez İşbirliği Konseyi heyetinde siyasi bir memur Al-Soudah Festivali’ne övgüde bulundu ve Arab News’e, bölgenin Suudi Arabistan’daki maceracı bir turizm alanı olarak gelişmesinden etkilendiğini söyledi.

AB’nin Körfez İşbirliği Konseyi heyetinde siyasi bir memur olan Cornelia Krautgasser, “Bence bu harika bir girişim. Buraya davet edildiğim için çok mutluyum. Bunu düzenlemek için harika bir iş çıkardılar ve gençler için harika bir yer. Güzel ve eğlenceli…”dedi.

Dağların, temiz havanın ve sıcaklığın Suudi Arabistan’ın çeşitliliğinin kanıtı olduğunu ve El Soudah’ın kalıplaşmış çöl özelliklerine sahip olmadığını da sözlerine ekledi.

AB görevlisi, Al Soudah festival alanındaki etkinliklere katıldı ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Çok korkutucu ama çok sevdim.”

Geçen yıl kasım ayında görevine başlayan Krautgasser, “İlk kez Suudi Arabistan’a gelmeden önce biraz gergindim, çünkü genellikle diğer ülkelere gittiğimde orayı ziyaret etmiş veya çalışan insanlarla tanışıyorsunuz. Suudi Arabistan’dan olan kimseyi tanımıyordum. Haberlerde gördüğünüz hikâyelerden dolayı biraz gergindim ve insanların ne kadar arkadaş canlısı olduklarını görünce şaşırdım.” ifadelerini kullandı.

Al-Soudah Festivali’ne dâhil olan etkinlikler yedi ayrı yerde düzenleniyor. Merkez adı verilen ana bölge, birkaç iyi restoran ve yiyecek alanı ile aileler için uygun. Ayrıca Prens Muhammed bin Salman bin Abdülaziz Vakfı’nın Qatt Evi’nde eğitim atölyeleri düzenlediği Kids Zone (Çocuk Alanı) da var.

Macera alanında, ip yürüyüşü, doğa yürüyüşü ve yamaç paraşütü, sapan ve bungee jumping ve 255 metrelik bir ip çizgisi gibi doğa sporları gibi spor etkinlikleri bulunuyor.

Program ayrıca, Abha’daki Al-Muftaha köyünü ve Abha’daki Talal Maddah Tiyatrosu’nu ve Suudi Arabistan ve Arap dünyasından ünlü müzisyenleri barındıran sanatsal akşamlara ev sahipliği yapacak.

Arab News