A Yemeni boy poses with a Kalashnikov assault rifle during a gathering of newly-recruited Huthi fighters in the capital Sanaa, to mobilize more fighters to battlefronts in the war against pro-government forces in several Yemeni cities, on July 16, 2017. (Photo by Mohammed HUWAIS / AFP)

Suudi Arabistan’dan Yemen’in çocuk askerlerine yardım eli

Kral Selman İnsani Yardım ve Destek Merkezi (KSRelief), Yemen’deki çocuk askerlerin rehabilitasyonu için araştırmalarını ve çalışmalarını genişletiyor.

Merkez, Çocuk Askerlerin Rehabilitasyonu Uluslararası Koalisyonu Danışman Grubu ile atölye çalışmalarına katılırken genişleyen rolünü belirledi. Çocuk Askerlerin Rehabilitasyonu, BM’nin himayesinde New York’taki Columbia Üniversitesi’nde düzenlendi.

Grup, hükümet dışı kuruluşlardan ve çocuk askerlerin rehabilitasyonu ve yeniden entegrasyonu için çalışan veya okuyan akademisyenlerden araştırma ve bilgi topluyor.

Bu arada KSrelief, Kurban Bayramı sırasında Yemenli çocuklara kıyafet, oyuncak ve hediye dağıtacak bir projenin uygulanması için bir anlaşma imzaladı. Proje, yoksul ailelerin 15 bin çocuğuna yardım edecek.

Arab News