Dubai Roads, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü kazandı

Dubai Yollar ve Ulaşım Otoritesi (RTA), Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli İngiliz İş Güvenliği Konseyi tarafından, çalışanlarına iş yerlerinde güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağladığı için Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülü’ne layık görüldü.

Otorite’nin Strateji ve Kurumsal Yönetim Müdürü Nasır Buşihab, kurumun “Herkes için güvenli ve kolay yolculuk” vizyonunu pekiştiren ve Dubai’yi yerel ve ulusal stratejiler doğrultusunda geliştirmeyi destekleyen sürdürülebilir taşımacılık sistemleri kapsamında elde ettiği bu ödülden dolayı gurur duyduklarını ifade etti.

ULUSLARARASI ŞEREF ÖDÜLÜ

Sözlerinin devamında, RTA’nın “Hükümet, savunma ve yerel hizmet kurumları” kategorisindeki en iyi kurum ödülünü kazanmasının, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki yüksek kapasitesini ve olağanüstü performansını yansıttığını vurguladı. Buşihab, “RTA, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki performansını arttırmak için stratejik hedeflerine ulaşma konusundaki büyük başarılarına devam edecek ve en yüksek düzeyde iş sağlığı ve güvenliği sağlama çabalarına öncülük etmek için çalışacak” dedi.

Kurumun iş sağlığı ve güvenliği alanında geçmiş yıllarda “Uluslararası Şeref Ödülü” gibi çeşitli uluslararası ödüller aldığını belirten Buşihab, RTA’nın toplu taşıma sektöründe en yüksek düzeyde iş sağlığı ve güvenliği standartlarına sahip olduğu için, dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olduğunu ifade etti.

İngiliz İş Güvenliği Konseyi Müdürü Mike Robinson, RTA’nın 2019 Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülü’nü kazanmasından dolayı tebrik etti ve çalışanlarını ve çalışma ortamını sağlık risklerinden uzak tutmaya yönelik güvenlik çabalarına övgüde bulundu.

WAM