“Hacdan Görüntüler” sergisi, kutsal toprakların uydudan görüntülerini sunuyor

Kral Abdülaziz Bilim ve Teknoloji Şehri(KACST), 13 yıl önce uygulanmaya başlanan Harameyni Şerifeyn ve kutsal bölgeler projeleri kapsamında, Suudi Haber Ajansı ve Cidde Kral Abdülaziz Uluslararası Havaalanı’na ait Mekke Kalkındırma İdaresi tarafından düzenlenen “Hacdan Görüntüler” sergisinde, kutsal bölgelerin uydudan görüntüleri sundu.

Bir dizi hükümet ve özel kuruluşların katıldığı sergi, 16-29 Ağustos tarihleri arasında devam edecek.

Medine’deki Uzaktan Algılama Merkezi tarafından çekilen ve sergide ekranlarda gösterilen uydu görüntülerinin yanısıra, 2006’dan bu yana, Suudi Arabistan Krallığı’nın kutsal bölgelerde uyguladığı projelerin hacmi ve 2018 yılına kadar olan gelişim aşamaları gösterildi, aynı zamanda 2011’den bu yana başlatılan ve 2019 yılına kadar uygulanmakta olan projelerde sunuldu.

Serginin amacı, Cidde’deki hac salonlarından ayrılan hacılara kutsal bölgelerin eski ve yeni hac görüntülerini göstererek, kutsal bölgelerin şahit olduğu değişim aşamalarını kapsamlı bir incelemesini yapma fırsatı sunmak ve bu yılki haccın son hatırası olmasını sağlamak.

Sergiyi, Mekke Emirliği, Sivil Havacılık Genel Otoritesi, Kral Abdüaziz Vakfı, Kral Abdülaziz Bilim ve Teknoloji Şehri, Misk Hayır Derneği, Harameyn Hızlı Treni ve havayolu şirketi NAS destekledi.

SPA