Hacılar gözyaşları içinde Medine’ye veda etti

İki Kutsal Caminin Muhafızı Hac Programı kapsamında gelen bir dizi hacı, hac ibadetlerini tamamladıktan sonra, gözyaşı ve sevinç içinde Medine’ye veda etti.

Sevinçleri, hacdan sonra sevdiklerine ve ailelerine kavuşacakları için, hüzünleri ise Medine’yi ve kutsal toprakları terk edecekleri için oldu. Ayrılmadan önce hacılar hükümete ve hacla ilgili bakanlıklara takdir ve teşekkürlerini iletti.

“HİZMETLERDEN ÖTÜRÜ ÇOK MEMNUN KALDIK”

Fransa İslam Kültür Merkezi İmamı ve Vaizi Nurettin Muhammed et-Tavil, Suudi Haber Ajansı’na ayrılmadan önce şunları söyledi, “Gözyaşlarımızın sebebi, dünyanın her yerinden gelen Müslümanlarla hac ibadetimizi yerine getirdikten sonra bu kutsal topraklara veda etmemiz. Önce Rabbimizin lütfu sonra iki kutsal caminin muhafızı Kral Selman bin Abdülaziz sayesinde ibadetimizi tamamladık ve çok güzel ağırlandık, sunulan tüm hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.”

Mısır’ın eski Sağlık Bakanı Dr. Muhammed Avad, “Bu mübarek topraklardan ayrılacağımız için kalbimiz buruk ve hüzünlüyüz. Hükümetin haccın kolay bir şekilde yerine getirilmesi için sunduğu hizmetlere ne kadar teşekkür etsek az, çok memnun kaldık.” dedi.

Kamboçya’dan hacı Man Mai şunları ekledi, “Sevdiklerimize ve ailelerimize kavuşacağımız için ne kadar mutlu olsak da kutsal toprakları bırakıp gideceğimiz için kalbimiz hüzünlü. İslam alemine sundukları hizmetlerden dolayı hükümete teşekkür ederiz, Allah’tan dileğimiz bu ülkenin güvenliğini ve istikrarını koruması” dedi.

SPA