Pakistan Diyanet İşleri Bakanı, Suudi Arabistan’ın hacdaki başarılarına övgüde bulundu

Pakistan Diyanet İşleri Bakanı Dr. Nurulhak Kadiri, bu yılki hac sezonunda hacılara sunulan hizmetlere ve İki Kutsal Caminin Koruyucu Kral Selman bin Abdülaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman öncülüğünde Krallık tarafından hac çalışmalarını kolaylaştırmak için sağlanan imkanlara övgüde bulundu.

Kadiri, Suudi Haber Ajansı SPA’nın naklettiği habere göre, Krallık tarafından büyük bir titizlikle kutsal topraklarda uygulanan bu dev projelerin her yıl hizmet kalitesinin arttığını ve hacıların ibadetlerini rahat bir şekilde yerine getirebilmeleri için büyük kolaylıklar sağlandığını belirterek, Krallığın çabalarını takdir etti ve Allah’tan bu başarıların devamını ve ülkenin güvenlik ve istikrarının devam etmesini diledi.

Kadiri, Hac ve Umre Bakanlığı ve Güney Asya Hacılar Vakfı’nın, özellikle Pakistanlı hacılar ve diğer tüm hacılar için sağladığı hizmetleri övdü ve Pakistanlı Hacılar Ofisi ve Hac ve Umre Bakanlığı arasındaki yardımlaşmaya dikkat çekerek, Pakistanlı hacılara ulaşım noktasında ve diğer tüm alanlarda sundukları hizmetlerden övgüyle bahsetti.

Al Arabiya