Kral Selman Yardım Merkezi, 10 günlük Yemenli bebeği kalp ameliyatıyla hayata döndürdü

Kral Selman İnsani Yardım Merkezi’nin gönüllü sağlık ekibi, Hadramevt eyaletine bağlı el-Mukelle’deki Kardiyoloji ve Cerrahi Merkezi’nde acil olarak yapılan bir kalp ameliyatından sonra 10 günlük Yemenli bebek Cana’nın hayatını kurtardı.

Cana bebek, acil müdahale gerektiren ve vücutta ciddi oksijen eksikliğine sebep olan kalp kapağındaki bir tıkanıklık ile dünyaya geldi.

Gönüllü tıbbi ekibin başkanı Prof. Cemil Ata, “Tıbbi kampanya, çocuklardaki zorlu ve tehlikeleri tıbbi vakaların tedavisi çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Kampanya, Kral Selman Yardım Merkezi’nin Yemenli çocuklar için başlattığı üçüncü yardım kampanyası” dedi.

DÜŞÜK GELİRLİ AİLELERİN BEBEKLERİNE YARDIM ELİ

Prof. Cemil Ata, sözlerinin devamında, “Bu yardım kampanyası, tedavisi yapılamayan kalp hastası Cana bebeği kurtarmak için yapılan acil müdahale çağrısına yanıt olarak geldi” şeklinde konuştu.

Yemen’deki Ortak Kuvvetler Komutanlığı, Kral Selman Yardım Merkezi, Suudi Hava Kuvvetleri, gönüllü tıbbi ekibin Yemen’deki bölgeye ulaştırılması ve Cana bebeğin hayatını kurtarması için büyük rol oynadı.

Acil gönüllü tıbbi kampanya, acılarını hafifletmek için düşük gelirli Yemenli ailelerden kalp hastalığı olan yaklaşık 20 çocuğun tedavisini kapsıyor.

SPA