KSRelief sağlık görevlilerinin zamanında müdahalesi Yemenli bebeğin hayatını kurtardı

Kral Salman İnsani Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi’nden (KSRelief) gönüllü bir sağlık ekibi, kandaki ciddi oksijen eksikliğini yaşayan Yemenli bir kızın hayatını kurtardı.

Jana Basheaib, pulmoner kapağında tıkanıklık ve kalbindeki triküspit kapağında, akciğerlerine kan verilmesini önleyen ve vücudunda acil müdahale gerektiren ciddi bir oksijen eksikliğine yol açan daralma ile doğdu.

Babası Adnan, doğumundan günler sonra koyu mavi rengini fark ettiğini, ancak Yemen’de onun için tedavi bulamadığını söyledi. Ayrıca Basheaib yurtdışına taşınamayacak kadar hastaydı.

Basheaib’ın erkek kardeşi onu KSRelief ekibi ile bağladı ve böylece 10 günlük bebek ihtiyacı olan yardımı alabildi. Basheaib, durumunu açıklayan bir rapor hazırladı ve KSRelief’ten hemen bir cevap aldı ve KSRelief Yemen’e bir sağlık ekibi göndereceğini söyledi.

Basheaib, kızını Tarim’den altı saatlik bir sürüşle Mukalla’ya götürdü. Kardiyoloji için Nabız Yaşam Merkezine varıldığında Jana hemen yoğun bakım ünitesine kabul edildi. sağlık ekibi ameliyatı başarıyla gerçekleştirmek için zamanında geldi.

Kızın babası kızının hayatını kurtardığı için sağlık ekibine teşekkür etti.

Tıbbi kampanyalar, acılarını hafifletmek için Yemen’in düşük gelirli ailelerinden gelen 20’den fazla çocuğun tedavilerini kapsadı.

Arab News