Expo 2020 Dubai’deki Çin standının tanıtım etkinliği yapıldı

Gwangju’daki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başkonsolosu Rahma bin Abdurrahman eş-Şamsi, Baiyun Uluslararası Toplantı Merkezi’nde düzenlenen Expo 2020 Dubai’deki Çin standı tanıtım etkinliğinin açılış törenine katıldı.

Etkinlikte konuşan Şamsi şunları söyledi:

“Expo 2020 Dubai, Arap dünyasındaki en büyük etkinlik olarak biliniyor. Günlük ziyaretçi sayısının 150 bin ila 200 bin olduğu etkinliğe 192 devletin katılımı bekleniyor. BAE bu devasa etkinlik sayesinde dünya çapındaki ülkelerle ilişkilerini güçlendirmeyi, dünyanın çeşitli ülkeleriyle ortaklıklar kurmayı ve geleceği inşa etme sloganı altında yaratıcı fikirleri teşvik etmeyi amaçlıyor”.

Gwangju şehrinin Başkan Yardımcısı Chen Che Yang ise Gwangju’nun şu anda “Bir Kuşak Bir Yol” projesine katılmak için çabaladığını belirterek, Dubai ile çeşitli sektörlerdeki ilişkilerini güçlendirmek ve ortak çıkarlar elde etmek istediklerini ifade etti.

Çin Konseyi Ticaret ve Yatırım Teşvik Departmanı Müdür Yardımcısı Ruang Wei, Çin Standı için projeler geliştirdiklerini ve Expo 2020 Dubai’deki Çin standının resmi web sitesinin açıldığını duyurdu.

Etkinliğe, Çin Uluslararası Ticaretin Desteklenmesi Konseyi (CCPIT) Başkanı Jiang Zengwei, Gwangju Belediye Başkanı Wen Guo Hui, Çin Standı Genel Tasarımcısı He Jingtang ve Gwangju’da işbirliği yapan kurumlar ve birçok diplomatik isim katıldı.

WAM