Pakistan’da Lahor Carrefour’da çalışan tek kadın kasap Zehra Bibi ile tanışın

Zehra Bibi, muhtemelen Pakistan’ın Lahor şehrinde bir süper markette çalışan tek kadın kasap.

Zehra, Dawn Newspaper’a verdiği demeçte şunları dile getirdi: “ Pakistan’da, ön tarafta, müşterilerle birebir karşılayan ve onlarla birinci elden ilgilenen başka kadın kasap var mı emin değilim. Çevredeki tek kadın olduğumu düşünüyorum”.

Zehra daha önce bir nakış dükkânında beş yıl boyunca çalıştı ancak ödeme anlaşmazlığı nedeniyle oradaki işinden ayrıldı. Bunun üzerine arkadaşları kendisine, Dubai merkezli Majid Al Futtaim Group tarafından Pakistan’da faaliyet gösteren Carrefour marketinde çalışması için başvurması konusunda teşvik etti.

İşi kabul edildikten sonra yapacağı işin güvenlik işi olacağını düşünürken kendisini kasap reyonuna yerleştirdiklerini söyledi.

Babası ve abilerinden biri hayatta olmadığı için işi kabul etmek zorunda kalan Bibi, annesi, kız kardeşi ve baldızı ile bir kiralık evde yaşıyor. Abisi ve Bibi evi geçindirmek için çalışmak zorunda.

Bibi, işe ilk başladığında kasaplık hakkında hiçbir şey bilmediğini, bu yüzden 4-5 ay boyunca eğitim aldığını ve şimdi 09.00 – 18.00 arası çalışan profesyonel bir kasap olduğunu söylüyor.

Zehra Bibi ailesinin kendisiyle gurur duyduğunu ve annesinin kendisi için sürekli dua ettiğini de sözlerine ekledi.  Aynı zamanda müşterilerinde, erkeklerin domine ettiği bir alanda bir kadının çalıştığını gördüklerinde mutlu olduğunu dile getirdi.

Gulf News